Egzamin na prawo jazdy – jak się na nim zachowywać?

Egzamin na prawo jazdy to jedno z najbardziej stresujących przeżyć. To jednak, co na nim najgorsze, to nieprzewidziane sytuacje, które potrafią osłupić nawet najbardziej opanowanego kursanta. Warto wiedzieć więc, jak się wówczas zachowywać, na co kłaść szczególny nacisk, a czego unikać.

Przede wszystkim pamiętajmy, że egzamin na prawo jazdy nie rozpocznie się bez okazania dokumentu tożsamości. Jeżeli nie posiadamy więc dowodu, musimy mieć przy sobie (ważny!) paszport. Egzamin trwa zazwyczaj trochę ponad pół godziny, jednak gdyby się przedłużał, nie wpadajmy w panikę. Niektórzy egzaminatorzy – z różnych powodów – wydłużają go i do sześćdziesięciu minut. Dalej: jeżeli jakieś polecenie nie jest dla nas jasne, należy poprosić o jego wyjaśnienie. Lepiej zrobić tak, niż popełnić błąd.

Nawet najlepszy kurs na prawo jazdy Warszawa i jazdy dodatkowe nie uchronią nas przed nieuprzejmością czy opryskliwością egzaminatora. Co więc zrobić, gdy takowych doświadczymy? Na egzaminie nic, ale potem możemy złożyć zażalenie do marszałka województwa. To samo tyczy się zresztą sytuacji, w której uznamy rezultat naszego egzaminu za niesprawiedliwy. Oczywiście wykłócanie się po otrzymaniu zaświadczenia z oceną negatywną nic nie pomoże – tutaj potrzebna jest interwencja w organie wyższym.

Najważniejsze jednak, aby zachować spokój. W razie potrzeby wykupmy sobie jazdy doszkalające Warszawa na kilka dni przed egzaminem, dzień przed porządnie odpocznijmy i pamiętajmy, że ewentualne oblanie nie jest jeszcze katastrofą. W końcu zawsze można zdawać po raz drugi czy trzeci.

Więcej: kursy prawa jazdy warszawa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *