decoration decoration decoration
decoration
leaf leaf leaf leaf leaf
decoration decoration

Jaka farba do łazienki zamiast płytek?

Pytki to rozwiązanie klasyczne, które sprawdzi się w przypadku każdej łazienki. W wielu przypadkach takie wykończenie powierzchni nie pasuje jednak do koncepcji. Należy jednak mieć świadomość, że ściany znajdujące się w tym wnętrzu są szczególnie narażone na zabrudzenia, czy też wilgoć. Właśnie dlatego duże znaczenie ma prawidłowy dobór farby, która musi posiadać znacznie lepsze parametry niż ta, która wykorzystywana jest do malowania pokoi. Sam proces malowania nie jest skomplikowany, więc poradzi sobie z tym nawet niedoświadczona osoba.

Farby akrylowe

Farby akrylowe są najchętniej wybierane do malowania łazienki. Są one nie tylko trwałe, ale również odporne na zabrudzenia. Emulsje to powstają na bazie żywicy akrylowej. Z łatwością można usunąć z nich wszelkie zanieczyszczenia. Plusem jest również to, że taką ścianę można czyścić na mokro. Utrudnieniem jednak jest to, że farba akrylowa może zostać nałożona jedynie na idealnie wygładzone powierzchnie, które pozbawione są ubytków oraz nierówności. Jest to podstawą do tego, aby utrzymywała się ona na ścianie łazienki długi czas.

Farby lateksowe

Farby lateksowe posiadają w swoim składzie dość dużą ilość kauczuku oraz żywicy, przecz co cechuje ich podwyższona gęstość. Trzeba również wspomnieć o tym, że są one mocno kryjące, więc dokładne pokrycie powierzchni nie powinno stanowić problemu. Warto wiedzieć, że powierzchnie lateksowe można zmywać na mokro, a nawet szorować. Są one wyjątkowo wytrzymałe i odporne na ścieranie, dzięki czemu nawet w najcięższych warunkach użytkowania nie tracą one swoich właściwości. Plusem jest również świetna przyczepność farb lateksowych. Nie trzeba więc obawiać się, że będą one odchodzić ze ścian np. pod wpływem wysokich temperatur. Na rynku znajdują się również farby lateksowe o bakteriobójczych właściwościach.

Farby ceramiczne

Farby ceramiczne są relatywnie młodym rozwiązaniem. W składzie emulsji znajdują się mikroskopijna cząsteczki ceramiczne. To właśnie one podnoszą poziom wytrzymałości oraz odporności na warunki użytkowania. Poprawiają także pozostałe parametry. Dużą zaletą jest fakt, że farby ceramiczne są dość elastyczne. Ich przyczepność od malowanego podłoża również znajduje się na wysokim poziomie. Farby ceramiczne sprawdzą się w przypadku ścian o niewielkich nierównościach. Przenikają w ubytki i tworzą perfekcyjnie gładką i jednolitą powierzchnię. Na rynku znajdują się zarówno farby ceramiczne o tradycyjnym wykończeniu, jak i takie, które zapewniają subtelny połysk. Dzięki niemu tania łazienka będzie prezentować się o wiele ciekawiej.

LEAVE A REPLY

loading
×