Kopalnia Bochnia z bliska

Myślisz o ciekawej pewnej przygód wycieczce, które również zasili twoje potrzeby intelektualne i pozwoli ci poznać coś nowego. Jedna trudno jest ci znaleźć jakiś dobry pomysł. W takim razie przedstawimy wam coś ciekawe, a mianowicie Kopalnię Soli Bochnia, możemy zobaczyć ją z bliska i zastanowić się co ciekawego w sobie skrywa.

Na pewno możecie dostrzec, że historia tej kopalni jest bardzo stara, korzenie sięgają 3,5 tysiąca lat przed naszą erą. To kawał historii! W tamtych czasach sól wydobywano poprzez odparowywanie soli z solanki. Rok 1248 jest rokiem, który uznaje się jako początek pracy związanej z wydobywaniem. Kopalnia i ogromne dochody wchodziły we władzę skarbca królewskiego. Przez wieki kopalnia soli Bochnia przynosiła olbrzymie dochody jednak wiek XVII, liczne wojny oraz krach gospodarczy spowodował spowolnienie działań tego zakładu wydobywczego.
Przeżyła także zabór austriacki. Wróciła na krótki czas do swoje świetności w XX wieku. Jednak nie trwało to długo, aktualnie znajduje się w rejestrze zabytków oraz prowadzona jest działalność turystyczna i na własne oczy możemy podziwiać jej bogate złoża.
Dzięki kopalni Bochnia, miasto o tej samej nazwie było potęgą gospodarczą w średniowiecznej małopolsce. Tak więc widać, że opisywana kopalnia ma bogatą, pełną zwrotów akcji historię.

Jeśli chcemy się do niej wybrać, będziemy mogli podziwiać połączenie historii z nowoczesnością. Ogromną atrakcją i najprawdopodobniej jedyną w Polsce jest podziemna przeprawa łodziami. Kolejnym elementem, który sprawi ogromną frajdę zarówno małym i dużym jest podziemna kolejka, a także możliwość zjechania zjeżdżalnią, którą ma 140 metrów! Wywołuje wibrujące emocje.

Stworzono dla zwiedzający Ekspozycję Multimedialną, dzięki której możesz dobrze zapoznać się z historią Kopalni Soli Bochnia, jak wyglądało wcześniej wydobywanie soli, jakie metody wówczas stosowano. Można będzie nieco pokontemplować o ogromnym trudzie górników, którzy pracowali podczas wydobycia, ale także można zobaczyć historię oraz zmieniające się oblicze naszego kraju.

W takim razie gdzie wybierać się na kolejną wycieczkę?

Kopalnia Bochnia z bliska ma dla was mnóstwo atrakcji, przekonacie się, że nie będzie to zmarnowany czas! Warto zobaczyć ją samemu z bliska!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *