Mały kornik duży problem

Korniki to żyjątka żerujące w drewnie, które zazwyczaj bytują w domach drewnianych, elementach drewnianych domów, więźbach dachowych. To szkodniki, które tworzą w drewnie charakterystyczne chodniki. Połowa korytarzy wydrążonych w drewnie jest umiejscowiona na zewnątrz, druga część wewnątrz kory. Czy skuteczne zwalczanie korników jest możliwe?

Skąd biorą się korniki?

Korniki to szkodniki, które zazwyczaj zagnieżdżają się w drewnie, które zostało w nieodpowiedni sposób zaimpregnowane. Pamiętajmy, aby elementy drewniane domu poddać prawidłowej impregnacji, inaczej będziemy mieć problem. Szkodniki najczęściej pojawiają się w zawilgocony drewnie, dlatego bardzo ważne jest to, aby regularnie wietrzyć poszczególne pomieszczenia, co więcej w odpowiedni sposób je pielęgnować poprzez stosowanie odpowiednich warstw zabezpieczających.

Jak się pozbyć korników z domu?

Korniki w domu mogą być bardzo uciążliwe, szczególnie wieczorem, wówczas można usłyszeć charakterystyczne chrobotanie w drewnie. Metody domowe nie zawsze okażą się skuteczne, szczególnie jak insektów jest dużo. Lepiej zdecydować się na korniki zwalczanie przez profesjonalistów. Firmy specjalizujące się w usuwaniu szkodników z domu, z pewnością pomogą nam wybrać odpowiednią metodę i skutecznie pozbędą się problemu i to raz na zawsze. Oczywiście trzeba pamiętać, że zwalczanie korników może trochę potrwać, także należy uzbroić się w cierpliwość, bo nie jest to taki prosty proces, jak może się nam początkowo wydawać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *