Mini ogród na domowym balkonie

Mieszkanie w mieście ma szereg zalet – szersze perspektywy zawodowe, łatwiejszy dostęp do edukacji na wysokim poziomie czy też lepsze możliwości rozwoju. Jednak spora grupa osób, których życie toczy się na co dzień w miejskiej przestrzeni zauważa, że brakuje im kontaktu z naturą. Tymczasem, wystarczy wygospodarować niewielką przestrzeń na balkonie, aby móc się cieszyć mini ogródkiem.

Jakie rośliny nadają się do uprawy na balkonie?

Możliwości w tym przypadku są bardzo szeroki i tak na prawdę jedynym ograniczeniem jest wielkość dostępnej powierzchni. Na większości balkonów dobrze będą się czuły zarówno kwiaty sezonowe takie jak bratki czy stokrotki jak i rośliny całoroczne. Donice balkonowe to także rewelacyjne miejsce do tego, aby hodować różne odmiany ziół.

Doniczki stojące czy wiszące?

Wiszące doniczki na balkon mocowane są przeważnie na specjalnych hakach. Sadzi się w nich przeważnie wijące się odmiany roślin, na przykład specjalne odmiany truskawek czy poziomek. Doniczki wiszące nie zajmują przestrzeni na podłodze, dlatego dobrze sprawdzą się na małych balkonach. Doniczki stojące można postawić bezpośrednio na płytkach czy też na parapecie.

Koszty aranżacji balkonu

Bardzo ciężko jest jednoznacznie określić ile może kosztować stworzenie małego ogrodu na balkonie. Przeważnie jest to wydatek minimum kilkuset złotych. Jednak ostateczna wysokość kwoty zależy od tego jakie elementy dekoracyjne pojawią się na balkonie i jakie donice będą przeważały w wystroju, najtańszą opcją są doniczki wykonane z plastiku.

Źródło:  Doniczki z nawadnianiem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *