Ochrona materacy

Decydując się na nowy materac do łóżka nie powinniśmy ograniczać się tylko do jego zakupu. Ważne, aby był komfortowy i posiadał odpowiednie właściwości, dzięki którym sen stanie się jeszcze bardziej przyjemny.

Materace, jak każde inne elementy łóżka także ulegają zabrudzeniom. Niekiedy są one tak mocne, że problemem jest je usunąć. Kupując nawet pokrowiec wodoodporny możemy mieć problem, gdyż nie jest łatwo ściągnąć go, a co dopiero potem założyć na materac o większych wymiarach. Z pomocą wtedy przychodzą ochraniacz podkłady na materac. Które jednak są lepsze?

Co daje ochraniacz na materac?

Przede wszystkim daje większą ochronę niż sam pokrowiec. Z racji tego, że pokrowiec jest ciężko ściągnąć i przeważnie nikomu nie chce się tego robić, zabrudzony i nieczyszczony może przede wszystkim pogarszać walory estetyczne, ale także nie być już tak efektywny jak wcześniej.

W takim przypadku najlepiej zakupić od razu do materaca ochraniacz, który pozwoli go odpowiednio zabezpieczyć przed uporczywymi plamami i zabrudzeniami. Dwustrefowa struktura gwarantuje zabezpieczenie przed wilgocią oraz powłokę antyalergiczną i ciepło, które daje miękki materiał.

Alternatywa dla ochraniacza

Świetnym zamiennikiem jest podkład na materac wodoodporny. W zależności od rodzaju zastosowania posiada on odpowiednią strukturę i właściwości.

Podkład należy dostosować do wielkości materaca, tak aby w miarę dokładnie zakrywał całą powierzchnię spania. Gwarantuje to zabezpieczenie przed niechcianymi plamami oraz brudem. Na rynku dostępne są podkłady wielorazowego użytku, jak i jednorazowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *