Pieniądze prosto do ręki

money-1685930_640Modne ostatnimi czasy szybkie pożyczki są niezwykle wygodnym narzędziem dla wszystkich osób z trudnościami finansowymi. Najbardziej przydają się tym, którzy borykają się z niską płynnością finansów i co pewien czas mają poważne braki gotówki. Dzięki „chwilówkom” można szybko zasilić swoje konto, a gdy sytuacja się poprawi, wystarczy spłacić zaciągnięte zobowiązanie tą samą drogą.

Większość chwilówek to wygodne pożyczki na krótki czas – od tygodnia do trzech miesięcy. Jeśli komuś zależy na dłuższym okresie spłaty, może zaciągnąć normalną pożyczkę i oddawać ją w ratach. Prosta pożyczka na 30 dni nadaje się w sam raz na podreperowanie finansów pomiędzy kolejnymi wypłatami np. z zakładu pracy. Może ją otrzymać praktycznie każdy obywatel Polski po ukończeniu osiemnastu lat (niektóre firmy pożyczkowe ustalają tę granicę wyżej, chociażby na 21 lat). Większość pożyczkodawców stawia jednak szereg dodatkowych warunków, m.in. posiadanie konta w banku (rachunek trzeba zweryfikować, przelewając symboliczną opłatę – 0,01 zł – na konto firmy), telefonu komórkowego, komputera z dostępem do internetu itd. Nie można też figurować w tzw. rejestrach dłużników. Pozytywnie zweryfikowana osoba uzyskuje pieniądze w pożądanej wysokości i niemalże za chwilę może z nich korzystać dzięki opcji przelewów internetowych.

Ponieważ szybka gotówka przez internet zdaje się być rozwiązaniem idealnym dla niemalże każdego człowieka będącego w potrzebie, firmy oferujące taką usługę nie mogą narzekać na brak klientów. Możliwość taka jest wręcz idealna w obecnych czasach, ponieważ składanie wniosku przez internet, jak również załatwianie tą drogą wszystkich formalności, zostawia w tyle wszelkie procedury typowe dla kredytów bankowych. Trzeba jednak zachować rozwagę, bo duża łatwość zaciągania zadłużenia może wywołać iluzję, że wcale nie trzeba będzie regulować takiego zobowiązania. Pamiętajmy, że odpowiedzialni ludzie płacą swoje długi i robią to w terminie, nie narażając się na dodatkowe opłaty, odsetki czy kontakt z windykacją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *