decoration decoration decoration
decoration
leaf leaf leaf leaf leaf
decoration decoration

Styl retro

Ludzie mają często to do siebie, że bardziej cenią przeszłość niż teraźniejszość. Niewykluczone, że z tego powodu takim zainteresowaniem cieszy się moda w stylu retro. Ostatnie lata, w których wzrasta tolerancja społeczeństwa, sprawiły dodatkowo, że trudno mówić już o modzie przestarzałej czy czymś po prostu niemodnym. Obecnie, jeśli ubierasz się jak twoja babcia, to znaczy, że nosisz się w stylu retro. Krótko mówiąc, cokolwiek na siebie założysz, zawsze będziesz modny. Taka tolerancja wywołała prawdziwą lawinę ciekawych rozwiązań także poza obszarem odzieży.
Styl retro dotarł również do wnętrz mieszkań. Coraz częściej można spotkać w nich elementy „sprzed epoki”, które zazwyczaj świetnie współgrają z całością. Jest tak prawdopodobnie dlatego, iż na styl retro decydują się osoby ze zmysłem estetyki. Poza meblami, sprzętem kuchennym, ramami do obrazów czy drobnymi ozdobami, we wnętrzach spotykane są coraz powszechniej lampy w stylu retro. Idealnie sprawdzają się one jako nastrojowe oświetlenie punktowe tworzące liczne półcienie. Lampy o odpowiednim, na przykład drucianym czy szklanym kloszu, wprowadzają dodatkowo ciekawe efekty gry świateł i cieni w oświetlonym wnętrzu.
Poza lampami, interesującym elementem wnętrza w stylu retro są także tekstylia w postaci poduszek, firan czy dywanów. Ze względu jednak na to, że styl ów jest dość wyrazisty, nadmierna ilość elementów charakterystycznych dla niego może sprawiać przytłaczające wrażenie i powodować pewien dyskomfort u obserwatora.

LEAVE A REPLY

loading
×