Warszawa – doskonałe miejsce na wyśniony city break

Cudze chwalicie, swojego nie znacie. Tak można by powiedzieć o wielu osobach, które zwiedziły naprawdę sporo miejsc, a nawet często bywają w Warszawie, jednak raczej w celach biznesowych niż po to, aby na spokojnie sobie wszystko pozwiedzać. Co zaś szczególnie ciekawego tutaj można zwiedzić? Gdzie naprawdę warto się zatrzymać? O tym powiemy poniżej…

Co warto zwiedzić w Warszawie?

Zasadniczo Warszawa jest miastem, które ma naprawdę bardzo wiele do zaoferowania swoim turystom. Co dokładniej opłaca się tam zobaczyć?

Przede wszystkim na początek to warto zacząć od zwykłego, najprostszego na świecie spaceru po Warszawie. Tu trzeba koniecznie przejść się słynnymi Alejami Jerozolimskimi do ronda na Nowym Świecie a dalej przejść Krakowskim Przedmieściem wprost na Stare Miasto warszawskie i dalej nad Wisłę. Taki spokojny spacer tymi rejonami zajmie nam spokojnie cały dzień i w zasadzie pozwoli na zobaczenie Pałacu Kultury i Nauki, Pałacu Prezydenckiego, GUS, części zabudowań Uniwersytetu Warszawskiego oraz oczywiście Zamku Królewskiego. To jednak nie koniec atrakcji.

Zasadniczo warto także przejść się Powiślem. w drodze ze starego miasta na brzeg Wisły można podziwiać słynną warszawską Syrenkę. Zdecydowanie także warto jeszcze zwiedzić takie miejsca jak chociażby Łazienki Królewskie. Dobrze jest także przejść się po Polach Mokotowskich oraz po słynnej dzielnicy willowej – Żoliborzu. Oczywiście także obowiązkowym punktem wycieczki powinien również być cmentarz na Powązkach.

Generalnie warto w tym momencie napomknąć, że w zasadzie w Warszawie spotkać można bardzo wiele przeróżnych pomników rozrzuconych tu i ówdzie.

W kwestii zaś muzeów, to zdecydowanie warto wybrać się do słynnego Muzeum Powstania Warszawskiego oraz do interaktywnego Muzeum Chopina. Warto również wjechać na taras widokowy na Pałacu Kultury i Nauki. Co jest również szczególnie istotne to fakt, że Warszawa ma bardzo wiele znakomitych teatrów, operę czy innych miejsc, gdzie można ciekawie spędzić wieczór.

Gdzie zanocować w Warszawie?

Stanowczo najlepszą opcją jest wybranie jednego z hoteli Best Western/ więcej informacji na jego temat znajdziemy pod adresem internetowym www.bestwestern.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *