Wybór odpowiedniego podgrzewacza wody

Podgrzewacze wody są coraz częściej wybierane przez konsumentów. Nic więc dziwnego, że wybór przepływowych podgrzewaczy wody na rynku jest coraz większy. Konsument może wybierać wśród różnych firm i dystrybutorów.

Jakie są podstawowe rodzaje podgrzewaczy wody?

Podgrzewacze wody dzielimy na dwa główne typy: pojemnościowy i przepływowy. Te pierwsze ogrzewają wodę, którą potem magazynują w pojemniku. Gdy temperatura wody w pojemniku spadnie, podgrzewacz włącza się, podnosi jej temperaturę do ustalonej, a następnie znów przełącza się w tryb czuwania.
Przepływowe podgrzewacze wody ogrzewają zaś wodę zimną wodę, którą odkręcimy na bieżąco, dzięki czemu nie musi jej magazynować. Odkręcamy wodę, wpada ona do podgrzewacza i wypływa już jako ciepła.

Jaki podgrzewacz wody będzie dla mnie odpowiedni?

Jeśli nasze zapotrzebowanie na wodę jest niewielkie, to przepływowy podgrzewacz wody spełni nasze oczekiwania. Będzie nagrzewał dokładnie tyle wody, ile nam w danej chwili potrzeba i nie będzie ogrzewał jej na darmo. Wydaje się to być rozwiązaniem naprawdę oszczędnym. Jednak jeśli nasze zapotrzebowanie na wodę jest duże, to pojemnościowy podgrzewacz wody lepiej zda rezultat. Niestety, są one dużo większe i cięższe od przepływowych, co jest ich dużym minusem, ale jeśli mamy dużo punktów poboru wody w naszym domu to jest zdecydowanie lepsze rozwiązanie dla nas.

Gdzie mogę uzyskać fachową pomoc w kwestii wyboru podgrzewacza?

Można się udać do sklepu, który takowe sprzedaje, np. do Castoramy. Możemy udać się również do lokalnego sklepu hydraulicznego albo zadzwonić do wybranej firmy produkującej podgrzewacze wody i poprosić o fachową poradę odnośnie podgrzewacza spełniającego nasze oczekiwania.

http://beretta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *