Zestawy insulinowe i ich odpowiedni dobór

Dobór odpowiedniego dla siebie zestawu insulinowego to niezwykle istotna sprawa dla każdej osoby cierpiącej na cukrzycę. Insulina podawana musi być codziennie w określonych dawkach, aby diabetyk mógł stale walczyć z chorobą i normalnie egzystować. Na co zatem powinno się zwrócić szczególną uwagę podczas doboru zestawu insulinowego?

Aspekty, które należy wziąć pod uwagę

Każdy diabetyk musi dobrać odpowiedni dla siebie zestaw infuzyjny Accu Chek biorąc pod uwagę trzy najistotniejsze aspekty: swój wiek, budowę ciała oraz styl życia. Przy wyborze pierwszego zestawu insulinowego na pewno pomocny będzie lekarz prowadzący, lub też można poprosić o poradę pielęgniarkę diabetologiczną.

Czym może grozić nieprawidłowy dobór zestawu infuzyjnego?

Nieprawidłowy dobór, nieprawidłowa eksploatacja wkłuć, brak rotacji miejsc mogą być przyczyną zmian skórnych, które z kolei prowadzą do wahań glikemii oraz braku postępów w leczeniu cukrzycy. Na szczęście zestawy infuzyjne Medtronic to bezpieczne i komfortowe wkłucia, które doskonale nadają się do codziennej eksploatacji przez diabetyków. Firma Medtronic cieszy się dużą renomą na rynku, a jej zestawy insulinowe to produkty, które cieszą się uznaniem wśród pacjentów. Firma posiada w swojej ofercie trzy różnorodne zestawy infuzyjne, aby każdy pacjent mógł dobrać model idealny dla siebie, który spełni jego oczekiwania i w pełni odpowie na jego potrzeby. Wkłucia wykonane są z wysokiej jakości materiałów, są przyjazne dla skóry, bezpieczne i hipoalergiczne. Polecane są one osobom cierpiącym na różnego rodzaju alergie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *