Zwiedzanie gorącej i klimatycznej Ameryki Południowej z LogosTour

Ameryka Południowa to kontynent, składający się z 13 państw. Każde z nich jest niewątpliwie warte odwiedzenia. Często wybierając się w tak dalekie podróże, warto łączyć ze sobą dwa kraje. Cały kontynent słynie głównie z piłki nożnej, Indian, Majów oraz z alkoholu – tequili oraz wina. Większość państw kojarzy się także z dużą otwartością mieszkańców oraz z tańcami latynoamerykańskimi, takimi jak rumba, salsa, cha-cha i wiele innych. Warto odwiedzić kontynent chociażby z tego powodu. Jednak Ameryka Południowa to również piękne Andy, naturalne lasy w dolinie jednej z najdłuższych rzek świata – Amazonki, gorące źródła geotermalne, ciemne jaskinie, piękne plaże i wiele, wiele zagadkowych miejsc.

Całkowicie inny świat

Ameryka Południowa to także całkowicie inna mentalność. Ludzie tutaj często nie dbają o czas. Nie przejmują się spóźnieniami, żyją w swoim tempie. Jest to coś, co dla Europy często jest dziwnym zjawiskiem. Dla ciągle zaganianych Europejczyków, niemających czasu nawet, żeby zatrzymać się na ulicy na krótką pogawędkę, jest to coś nie do pomyślenia. Tutaj czas płynie całkowicie inaczej. Kolejnym ciekawym zjawiskiem jest wyjątkowa otwartość mieszkańców miast i wiosek na nowe kontakty. Spotykając się z tubylcami, często możemy usłyszeć ciekawe historie, które z radością snują starsi. Całe społeczności są ze sobą mocno związane i również życie towarzyskie wygląda całkowicie inaczej niż u nas. Wieczorne spotkania ze znajomymi i zwykła zabawa nie jest niczym nadzwyczajnym, a tym bardziej zarezerwowanym na weekendy. Tutaj każdy znajdzie czas na spotkania. Ameryka Południowa to także kraj smacznej kawy, która uprawiana jest w wielu miejscach, a picie jej jest tutaj codziennością. Jednak co ciekawe, największą popularnością na kontynencie cieszy się… kawa rozpuszczalna.

Od prawdziwego gorąca do zimna

Mimo tego, że Ameryka Południowa kojarzy się głównie z ciepłem, warto wiedzieć, że występują tu prawie wszystkie strefy klimatyczne. Na kontynencie spotkamy najbardziej suchą pustynię w Chile, gdzie deszcz nie padał od ponad 400 lat, przez lasy deszczowe w Amazonii, aż do mieniących się wieloma kolorami lodowców. Przez zróżnicowany klimat możemy także podziwiać wiele gatunków zwierząt. Pomijając wiele gatunków ptaków, owadów, pająków czy ryb, skrywających się w pięknych rafach koralowych, spotkamy tu także alpaki, jaguary, wiele gatunków małp, a w zimniejszych rejonach – pingwiny, a czasami nawet foki.

Ameryka Południowa z biurem LogosTour to zdecydowanie miejsce warte odwiedzenia. Zobaczenie chociaż części pięknych miejsc gwarantuje chęć odwiedzenia kolejnych, bez różnicy, czy interesuje nas przyroda, zabytki czy kulturalna strona kontynentu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *