5 najciekawszych lig piłkarskich – które z nich warto śledzić?

Rozgrywki ligowe w piłce nożnej to gwarancja emocji. Mecze odbywające się pomiędzy rywalizującymi drużynami zapewniają maksymalną dawkę adrenaliny dla każdego fana. Jakie są najciekawsze ligi piłkarskie? Oto 5 wyselekcjonowanych przez nas lig z całego świata!

Ligi piłkarskie krajowe, zagraniczne i międzynarodowe

Polska Ekstraklasa jest zdecydowanie najpopularniejszą ligą w naszym kraju. Rozgrywki, w których biorą udział polskie drużyny, od lat przyciągają na stadiony i przed telewizory setki tysięcy widzów.

Ligi piłkarskie zagraniczne i międzynarodowe także mają u nas wielu fanów. Oto 5 najciekawszych lig pilkarskich, które warto poznać bliżej!

5 najciekawszych lig piłkarskich

1. Bundesliga
Najwyższa w hierarchii meczów ligowych w Niemczech jest Bundesliga. Drużyna wygrywająca rozgrywki zostaje Mistrzem Niemiec. Najbardziej znanym zespołem, który wielokrotnie triumfował w niemieckiej lidze, jest Bayern Monachium.

2. Liga Mistrzów UEFA
UEFA Champions League to europejska liga międzynarodowa, w której biorą udział najlepsze męskie drużyny piłkarskie z Europy. Liga Mistrzów UEFA jest uznawana za najbardziej prestiżową. Największą liczbę zwycięstw zdobyły Hiszpania, Anglia i Włochy.

3. Copa Libertadores
Copa Libertadores de América to międzynarodowe rozgrywki odbywające się pomiędzy najlepszymi klubami Ameryki Południowej.

4. Primera División
Najwyższe szczeblem rozgrywki w Hiszpanii, czyli Primera División mają mnóstwo fanów również w Polsce.

5. Premier League
English Premier League to najwyższa liga piłkarska w Anglii. Wygrywający ją klub zostaje Mistrzem Anglii. Tytuł ten wielokrotnie należał do klubu Manchester United.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *