5 unikalnych elementów do projektowania domu

 

Projektowanie i budowa domu od podstaw to ogromne przedsięwzięcie. Podejmowanie setek decyzji, od wysunięcia szuflady po szerokość listwy przypodłogowej, może być wyczerpujące. Zanim przejdziesz do szczegółów, wycofaj się z tego procesu i naprawdę pomyśl o większych przestrzeniach oraz o tym, jak je wykorzystać z korzyścią i przyjemnością dla swojej rodziny:

Elementy naturalne

Często projekt domu koncentruje się na przestrzeniach wewnętrznych, ale nie zaniedbuj, w jaki sposób połączysz świat przyrody z wnętrzem domu. Korzystanie z usług architektonicznych firmy z tego typu doświadczeniem może pomóc w kształtowaniu przestrzeni wewnętrznej i zewnętrznej, wizualizacja elewacji i innych. Zacznij od wyobrażenia sobie, który pokój zostałby wzmocniony naturalnym światłem, i zastanów się nad dodaniem pięknych świetlików do tej przestrzeni. Atrium w środku domu to niezwykły akcent, który pozwala zawsze mieć zieleń w zasięgu wzroku. Ekspert może pomóc w doborze odpowiednich rodzajów roślin. Dobrze przemyślane patio zapewnia dodatkową przestrzeń życiową, zwłaszcza jeśli zaprojektowano je z myślą o komforcie, na przykład dodając miękkie oświetlenie, wentylatory sufitowe, kuchnię na świeżym powietrzu oraz elementy grzewcze lub chłodzące w zależności od klimatu.

Regały niestandardowe

Jeśli Twój dom będzie miał pochylone sufity i architektoniczne punkty centralne, pomyśl o dodaniu wbudowanych półek. W przeciwieństwie do półek z rynku wtórnego, które mogą niezupełnie wypełniać niewygodną przestrzeń, wbudowane półki można tworzyć w najbardziej nieprawdopodobnych zakamarkach domu, a także na rozległej ścianie. Same półki mogą być zaprojektowane tak, aby wyróżnić konkretne dzieła sztuki, które już posiadasz lub zamierzasz kupić. Oświetlenie można również wbudować bezpośrednio.

Ukryte pokoje

Jeśli budujesz od podstaw, dlaczego nie dodać sekretnego pokoju? Te specjalne miejsca, często ukryte za ruchomymi regałami, tworzą świetne domowe biura. Nie tylko zapewniają prywatność podczas pracy wrażliwej, ale ponieważ są generalnie niewidoczne, nie ma potrzeby martwić się o porządek w pomieszczeniu. Jeśli goście przyjdą, po prostu przesuń półki z powrotem na miejsce.

Przestrzenie ogrzewane

Wspaniały luksus w nowym domu, umożliwiający zainstalowanie specjalnie ogrzewanych przestrzeni tam, gdzie ich najbardziej potrzebujesz. Ogrzewanie podłóg w łazience jest boskie, podobnie jak podgrzewane wieszaki na ręczniki.

Rozszerzona technologia

Dzisiejsze inteligentne urządzenia mogą obsługiwać wszystko po bezpieczeństwo w domu, oświetlenie i muzykę. Jeśli budujesz nowy dom, być może nadszedł czas, aby skorzystać z całej tej technologii. Wyobraź sobie, że zatrzymujesz się na podjeździe i włączasz światła, a Twoje ulubione utwory odtwarzają się przez głośniki sufitowe, zanim jeszcze wejdziesz do drzwi. Ponieważ technologia rozwija się tak szybko, nie oszczędzaj na gniazdkach w całym domu. Rozważ dodanie wielu gniazdek w sypialniach i łazienkach.

Zaprojektowanie nowego domu może być satysfakcjonujące, jeśli zaplanujesz go dokładnie tak, jak wiesz, że uczyni twoją rodzinę szczęśliwą i harmonijnym życiem domowym. Zacznij od wielkich pomysłów, a zanim dojdziesz do szuflady, będziesz gotowy do podjęcia tych decyzji.

One thought on “5 unikalnych elementów do projektowania domu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *