Best Western we Wrocławiu – Premier Hotel City Center i Hotel Prima

Wrocław od wielu lat zaprasza, by go odwiedzić i na chwilę zatrzymać się przy przepięknych, o wielusetletniej historii, zabytkach, by wziąć udział w jednym z szerokiego wachlarza eventów kulturalnych. To miasto i region, będące kiedyś areną zmagań między sąsiadującymi państwami, dziś przesiąknięte jest elementami kulturowego dziedzictwa każdego z ościennych narodów. Także i tu, nie mogło zabraknąć hoteli Bestwestern. Jednym z nich jest mieszczący się w nowoczesnym budynku Premier Hotel City Center, którego bryła widoczna jest niemalże tuż obok wrocławskiego dworca kolejowego.

Best Western Premier Hotel City Center

Nowoczesny budynek, z częściowo przeszkolonym frontonem, zawiera w swym wnętrzu 64 klimatyzowane, w pełni nowocześnie wyposażone pokoje, z mini-barem, telefonem, telewizorem i bezpłatnym Internetem. Co ciekawe, ów hotel Bestwestern, niemalże na wzór hoteli wypoczynkowych na w kurortach Morza Śródziemnego ma rozbudowaną salę fitness (strefa maszyn, wolnych ciężarów, mini strefa cardio, szatnia) oraz strefę spa (sauny, masaż). Po powrocie ze zwiedzania miasta (do starówki wrocławskiej jest dosłownie kilka minut na piechotę) goście mają do dyspozycji znakomitą restaurację Ale Gwarno!, której menu jest zorientowane na kuchnie międzynarodową. Tak jak w większości hoteli z sieci Bestwestern, także i tu czekają na uczestników konferencji i szkoleń, dwie duże, nowocześnie wyposażone sale multimedialne. Proponowany przez Bestwestern, Premier Hotel City Center to znakomity punkt wypadowy dla tych, którzy chcą poznać historyczną część Wrocławia, począwszy od nieodległej starówki, poprzez zespół budynków sakralnych na tzw. Ostrowie Tumskim, skończywszy na miejscowym, bogatym w zbiory sztuki gotyckiej, Muzeum Narodowym, a którzy jednocześnie poruszają się po Polsce wykorzystując coraz nowocześniejszą sieć kolejową.

Best Western Hotel Prima we Wrocławiu

Drugi z wrocławskich hoteli Bestwestern to ważny punkt topograficzny na mapie tej wyróżniającej się sieci hotelowej, bowiem jest pierwszym hotelem, który znalazł się pod opiekuńczymi skrzydłami tej spółki hotelarskiej. Mowa tu o Hotelu Prima, który swą bryłą stanowi swoistą architektoniczna całość czterech przylegających do siebie kamienic dawnego, poniemieckiego Wrocławia. Można także powiedzieć, że Hotel Prima, to świetny punkt orientacyjny, dla tych którzy swą przygodę z Wrocławiem chcą rozpocząć od odkrywania starówki, ponieważ hotel jest od niej oddalony dokładnie o 100 metrów! Do dyspozycji gości pozostawiono 78 apartamentów jedno- i dwuosobowych, z pełnym wyposażeniem, a więc z: Internetem bezprzewodowym, telewizorem, suszarką. Poza tym mogą skorzystać z dwóch barów (Morris, Piano) oraz Restauracji Sir William. Jak na obiekt Bestwestern przystało Hotel Prima ma także kompleks fitness, na który składa się: siłownia, sauna i jacuzzi. W odnowionym kompleksie połączonych XIX-wiecznych kamienic nie mogło także zabraknąć sal konferencyjno-szkoleniowych, co jak łatwo się zorientować, jest już specjalnością sieci Bestwestern. Są więc dwie i można w nich zorganizować przy wsparciu personelu hotelowego zarówno konferencję, jak i uroczystość rodzinną.

Szczegółowe informacje o obu tych hotelach sieci Best Western z Wrocławia możemy znaleźć na stronie: https://www.bestwestern.pl/hotele/destinations/hotels-destination/poland/hotele-we-wroclawiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *