Beton na ściany – jaki wybrać?

Beton na ścianach to trend, który coraz częściej gości w naszych mieszkaniach. Sprawia, że jest ono bardziej nowoczesne i industrialne. Doskonale komponuje się z różnymi materiałami dekoracyjnymi jak i budowlanymi, na przykład z drewnem i metalem. Trzeba jednak zwrócić uwagę na rodzaj betonu, ponieważ nie każdy będzie dobrze wyglądał we wnętrzu. W tym artykule podpowiadamy, jaki beton wybrać na ściany w domu oraz jak sprawić, by mieszkanie po remoncie wywołało efekt “wow”.

Na co zwrócić uwagę przed wyborem betonu?

Zapewne domyślasz się, że beton, który wybierzesz na ogrodzenie zewnętrzne będzie różnił się składem od tego, który wykorzystasz we wnętrzu. Wiąże się to z funkcją, jaką ma pełnić oraz z warunkami, w jakich ma “pracować”. Warto, abyś przed pójściem do sklepu lub zamówieniem odpowiedniej mieszanki przez internet, zastanowił się, jaki efekt wizualny chcesz uzyskać, czy będzie to ściana wewnętrzna czy zewnętrzna oraz jaka będzie jej grubość i wymiary. Przemyśl również sposób wbudowania i jeśli nie znasz się na tym, nie wahaj się i zapytaj specjalistę. Betoniarnia Legnica ma wielu przedstawicieli, którzy z chęcią odpowiedzą na nurtujące pytania.

Jakie są rodzaje betonu dekoracyjnego?

Jak już pewnie zauważyłeś, beton coraz częściej pełni funkcję nie konstrukcyjną, a ozdobną. W związku z tym wiele firm, zajmujących się jego produkcją wypuściło różnego rodzaju beton architektoniczny, który z powodzeniem jest stosowany we wnętrzach. W zależności od efektu końcowego, beton ten może mieć różną barwę i fakturę, co wpływa na ogólną estetykę. Materiał ten może przyjąć niemal każdy kolor, ale do tych najpopularniejszych niewątpliwie zaliczamy szarość, odcienie piaskowe, czerwone, brązowe i czarne. Natomiast jeśli chodzi o fakturę to beton może być idealnie gładki lub chropowaty, z dużą ilością pęcherzyków i nieciągłości lub całkowicie bez porów. Dodatkowo może być wykończony na różne sposoby – przez polerowanie, piaskowanie, odcisk matrycowy, groszkowanie czy też spłukiwanie. Jak sam widzisz, możliwości jest wiele. Jeśli nie lubisz majsterkować to poza wybraniem odpowiedniego betonu, przemyśl zatrudnienie specjalistów, którzy wykonają ścianę betonową za Ciebie. Ta wbrew pozorom prosta czynność wymaga dużej dokładności, precyzji, skupienia oraz doświadczenia.

Efekt dekoracyjny betonu

Jak już wspomnieliśmy we wstępie, beton dekoracyjny wpisuje się w bardzo modny ostatnimi czasy styl industrialny. Podkreśla surowość wnętrza, dlatego jest niemal obowiązkowy w każdym lofcie. Główną zaletą tego materiału jest fakt, że nie stanowi on ograniczeń aranżacyjnych. Doskonale łączy się z metalem i szkłem, a także z naturalnym drewnem, które ociepla charakter otoczenia. Dodatkowo, z szarością ścian betonowych pięknie komponują się rośliny doniczkowe – jest to więc dobry pomysł dla każdego miłośnika roślin i stylu urban jungle, który można bardzo łatwo uzyskać przez to połączenie. Jeśli zarówno styl industrialny, jak i miejska dżungla przypadły Ci do gustu, nie stroń od podążania za jednym i drugim, bowiem style te doskonale się harmonizują i uzupełniają, tworząc naprawdę wyjątkowe wnętrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *