Co to jest i jakie ma zastosowanie agregat prądotwórczy diesla?

W obecnych czasach bardzo ciężko sobie wyobrazić życie bez energii elektrycznej. Jesteśmy od niej po prostu uzależnieni. Telewizor, światło, lodówka, czy kuchenka gazowa, a nawet ciepła woda, to wszystko i wiele innych rzeczy zależy od tego, czy będzie dostarczana im energia elektryczna. W przypadku budowy domu, czy prac brukarskich pojawia się problem z elektrycznością, ponieważ nie ma klasycznych gniazdek prądowych. Z ratunkiem wtedy przychodzą agregaty diesel.

  1. Co to jest agregat prądotwórczy?
  2. Jak działa agregat prądotwórczy?
  3. Jakie zastosowania mają generatory prądotwórcze?

Co to jest agregat prądotwórczy?

Agregaty diesla to zespół służący do samodzielnego wytwarzania energii elektrycznej i jednoczesnego zasilania innych urządzeń. Generatory to urządzenia, które mogą długotrwale zasilać inne sprzęty w domu, ogrodzie, a także na placach budowy. Agregaty prądotwórcze traktuje się jako podstawowe źródło energii elektrycznej szczególnie na budowach, a także jako zabezpieczenie, na wypadek awarii sieci elektrycznej.

 Urządzenia te składają się z prądnicy, która napędzana jest silnikiem spalinowym, który napędzany jest olejem napędowym. Ze względu na konstrukcję oraz przeznaczenie można rozróżnić agregaty stacjonarne i przenośne. Większość modeli jest także wyposażona w specjalną automatykę, która podłączana jest do sieci domowej. Wysokiej jakości i wydajne agregaty prądotwórcze dostępne są w sklepie https://eneria.pl/oferta/agregaty/

Jak działa agregat prądotwórczy?

Generatory prądotwórcze diesla są urządzeniami, które w procesie spalania oleju napędowego wytwarzają energię elektryczną. Spalanie paliwa odbywa się w wysokoprężnym silniku, gdzie wytworzone ciepło wprawia w ruch tłoki. W ten sposób generowana jest energia kinetyczna dla ruchu obrotowego, który napędza wał. Ten z kolei poprzez sprzęgło przenosi wytworzoną energię mechaniczną na prądnicę, gdzie w procesie indukcji elektromagnetycznej powstaje energia elektryczna.

Jakie zastosowania mają generatory prądotwórcze?

Najczęściej agregaty prądotwórcze znajdują swoje zastosowanie, jako podstawowe źródło energii elektrycznej na budowach. W zależności, czy jest model zasilany akumulatorem, czy paliwem, może on być używany wewnątrz budynku lub na zewnątrz. Generatory prądotwórcze wykorzystuje się także w domach, jako awaryjne zasilanie. Bardzo często stosuje się je podczas organizacji imprez w ogrodzie, gdzie niezbędne jest zapewnienie ciągłości dopływu energii elektrycznej. W ten sposób nie obciążą się również domowej sieci, co pokazałyby rachunki za prąd.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *