Co warto wiedzieć o szafach garażowych?

Garaż jest miejscem, które powinno być funkcjonalne i wygodne w codziennej eksploatacji. Dla wielu osób jest jest to nie tylko pomieszczenie do przechowywania samochodu, ale również rozmaitych urządzeń, sprzętów sportowych, narzędzi i wielu innych elementów. Bywa jednak tak, że nie możemy pozwolić sobie na swobodną aranżację przestrzeni. Zbyt mała ilość miejsca może stanowić ogromne utrudnienie. W takim przypadku warto wziąć pod uwagę nowoczesne szafy garażowe.

Dodatkowy schowek

Boksy garażowe coraz częściej umieszczane są na parkingach podziemnych, gdzie nie mamy dostępu do piwnicy, czy też innych skrytek. Pojemna szafa może więc okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Oczywiście sprawdzi się one również w standardowych wnętrzach, więc wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. Należy podkreślić, że konstrukcja może zostać od podstaw zaprojektowana w oparciu o specyfikację dostarczoną przez klienta. Wszystko po to, aby zmaksymalizować wykorzystanie wolnej przestrzeni.

Należy wspomnieć, że boks garażowy może znajdować się bezpośrednio nad maską auta, a tym samym nie zakłóci on jego parkowania. Docenią to w szczególności ci, którzy posiadają wydzielone strefy. Jest to również znakomite rozwiązanie w przypadku małych wnętrz, gdzie nie można pozwolić sobie na wstawienie tradycyjnych mebli. Możliwości jest wiele, a więc warto jest skontaktować się z wykwalifikowanym wykonawcą, który z pewnością udzieli szczegółowych informacji.

Wygodna eksploatacja

Mogłoby się wydawać, że boks garażowy nie jest zbyt wygodny w codziennej eksploatacji. Nic bardziej mylnego! Opisywana konstrukcja cechuje się podwyższoną stabilnością oraz wytrzymałością. To właśnie dzięki temu jest ona w pełni bezpieczna dla użytkowników, czy też otoczenia. Właściwie zamontowana nie zmieni swojego położenia, a więc nie trzeba obawiać się o zaparkowany samochód.

Użytkowanie profesjonalnie wykonanej szafy parkingowe jest całkowicie bezproblemowe. Należy pamiętać, aby na etapie projektowania określić posiadane wymagania oraz oczekiwania. Istnieje możliwość m.in. wyboru systemu drzwi. Skrzydła otwierane na boki wymagają zwykle wycofania auta, co dla niektórych może być nieco uciążliwe. Właśnie dlatego dużym zainteresowaniem cieszą się drzwi otwierane do góry. Oprócz tego warto jest bliżej zapoznać się z systemem rolet, które zwijają się do wnętrza konstrukcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *