Czy w skupie nieruchomości można sprzedać mieszkanie z długami?

Zadłużone mieszkanie, na przykład z ciążącym na nim kredytem hipotecznym lub długami w spółdzielni, może być trudne w sprzedaży. Jest jednak sposób, by zrealizować transakcję bezzwłocznie – to skupy nieruchomości działające dziś na terenie całego kraju.

Skupy nieruchomości odkupują zadłużone mieszkania

W skupach nieruchomości można odsprzedać lokale mieszkalne w niemalże każdym stanie technicznym – także do generalnego remontu. Co więcej, można także odprzedać w nich mieszkania obarczone długami.

Skupy odkupują od klientów mieszkania:
– obciążone hipoteką
– z nieopłaconym czynszem
– z zaległościami za media
– z komornikiem

Skup przy odkupie nieruchomości od klienta pokrywa zadłużenie, dzięki czemu sprzedający nie musi martwić się o konsekwencje braku spłaty długów.

Mieszkanie z długami – za ile można je odsprzedać?

Każde mieszkanie odkupowane przez skup nieruchomości sląsk jest wyceniane indywidualnie na podstawie szeregu czynników.

Gdy lokal mieszkalny jest zadłużony, w takiej sytuacji zaproponowana przez skup mieszkań za gotówę cena będzie niższa niż jego wartość rynkowa. Wynika to z faktu, że skup musi pokryć zadłużenie i dodatkowo ma to związek z samą specyfiką transakcji, która jest znacznie szybsza i wygodniejsza dla klienta.

Wielu właścicieli zadłużonych mieszkań godzi się na niższą cenę w obliczu perspektywy łatwej sprzedaży nieruchomości, która dotychczas nie wzbudzała żadnego zainteresowania wśród kupujących.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *