Czym jest powierzchnia magazynowa BTS – build-to-suit?

Magazyn przeznaczony na wynajem może być dopasowany indywidualnie do potrzeb klienta. Co warto wiedzieć na temat magazynów BTS?

Magazyn BTS – co to jest?

Magazyny określane jako BTS, czyli build-to-suit, to rodzaj magazynów, które są projektowane i budowane specjalnie na zamówienie klienta. W efekcie mogą one znacznie usprawnić procesy magazynowe, co pozwala firmie decydującej na powierzchnie magazynowe do wynajęcia BTS na jeszcze efektywniejszą działalność.Warto pamiętać o tym, że magazyny do wynajęcia BTS wymagają podpisania długoterminowej umowy najmu, która jest dłuższa od umowy standardowej. W zależności do wybranej oferty minimalny czas trwania umowy to 10-15 lat.

Jak realizuje się magazyny logistyczne BTS?

Dzięki wybraniu oferty magazynów BTS klient ma możliwość otrzymania do dyspozycji magazynu spełniającego wszystkie jego wymagania. To zatem bardzo atrakcyjna alternatywa dla magazynów gotowych, które nie zawsze są w stanie usprawnić prowadzoną działalność w oczekiwanym stopniu.Magazyny BTS mogą być dostosowane do potrzeb klienta pod kątem poniższych czynników:- Położenie – mogą być one wybudowane na gruntach należących do dewelopera realizującego inwestycję lub tych należących do klienta.- Powierzchnia – dotyczy to zarówno powierzchni przeznaczonej do magazynowania, jak i tej przeznaczonej do prowadzenia innych czynności, na przykład jak prace biurowe, produkcja, serwis.- Przeznaczenie – magazyn może być dostosowany do branży i potrzeb konkretnej firmy, co przekłada się także na stosowane w nim wyposażenie wspierające procesy operacyjne.

Magazyny do wynajęcia BTS – dlaczego warto?

Klienci wybierający magazyny do wynajęcia w formule BTS – build-to-suit mają wpływ na szereg ich parametrów, co pozwala na dopasowanie ich do konkretnych potrzeb.Wśród najważniejszych zalet magazynów BTS znajdują się:- Realizacja magazynu w najbardziej korzystnej dla klienta lokalizacji,- Magazyn uwzględniający profil działalności klienta,- Kompleksowe wsparcie w ramach budowy magazynu, między innymi pod kątem doboru jego powierzchni, wyposażenia,- Długofalowe oszczędności w ramach korzystania z magazynu, który został indywidualnie dopasowany do konkretnych potrzeb.Te wszystkie zalety powodują, że magazyny logistyczne BTS stanowią korzystną opcję dla firm, którym zależy na uzyskaniu powierzchni magazynowej w pełni odpowiadającej ich wymaganiom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *