Czym jest restrukturyzacja? Przebieg i korzyści

Pogarszająca się sytuacja finansowa firmy to dobry moment, by rozpocząć restrukturyzacje śląsk. Na czym polega? Jak się odbywa? Jakie niesie ze sobą korzyści?

Restrukturyzacja – co to jest?

Gdy firma traci płynność i zaczyna mieć finansowe problemy, wówczas warto rozważyć poddanie jej restrukturyzacji. Co to jest restrukturyzacja?

Pod tym pojęciem znajduje się zespół zmian wprowadzanych w przedsiębiorstwie, które dotykają jego aktywów, pasywów i organizacji. Dzięki niej możliwe jest wprowadzenie zmian w dotychczasowej działalności, które nakierowane są na redukcję zobowiązań, ochronę przed egzekucją, sprawniejsze działanie, odzyskanie zaufania.

Jakie korzyści daje restrukturyzacja firmy?

Głównym celem restrukturyzacji firmy jest stworzenie takich warunków, by mogła ona znów zacząć działać prawidłowo.

Restrukturyzacja sądowa, która prowadzona jest zgodnie z przepisami ustawy z dnia 15 maja 2015 r. – Prawo restrukturyzacyjne (Dz.U. z 2019 r. poz. 243), pozwala na wstrzymanie egzekucji i wypowiedzenia umów, na przykład najmu, kredytu. Dzięki temu firma dostaje czas na przejście procesu naprawczego i oddłużenie.

Restrukturyzacja – co wtedy, gdy się nie powiedzie?

Zdarza się jednak, że działania w tym zakresie nie przynoszą efektów i firma bankrutuje. Upadłość firmy i co dalej? W takiej sytuacji skorzystanie z postępowania upadłościowego daje możliwość zakończenia działalności na korzystnych warunkach.

Kompleksową pomoc w działaniach restrukturyzacyjnych i upadłościowych oferują profesjonalne biura doradcze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *