Elektryczne rolety okienne – jak je podłączyć i ile kosztują?

Rolety elektryczne to maksymalna wygoda, jaką dają zewnętrzne osłony okienne. Dlaczego warto je wybrać? W jaki sposób można je podłączyć? Ile trzeba za nie zapłacić?

Rolety zewnętrzne – dlaczego warto?

Montaż rolet zewnętrznych ma wiele zalet. Dlaczego warto je zainstalować?

To osłony okien, które nie tylko zapewniają większą prywatność, ale także chronią skutecznie przed nadmiernym nasłonecznieniem i nagrzewaniem pomieszczeń latem, natomiast zimą dbają o termoizolację budynku. Co więcej, mogą także zmniejszać ryzyko związane z włamaniami.

Elektryczne rolety zewnętrzne – montaż

Obsługa rolet nie musi być skomplikowana. Jakie rolety zewnętrzne wybrać? Najlepiej zdecydować się na model elektryczny, który wyposażony jest w silnik elektryczny i pozwala na sterowanie za pomocą włącznika na ścianie, pilota radiowego albo aplikacji.

Jak podłączyć rolety zewnętrzne elektryczne? Każda roleta wymaga doprowadzenia instalacji elektrycznej, dlatego najlepiej zdecydować się na ich montaż w ramach budowy lub kapitalnego remontu domu. Alternatywa to rolety solarne – nie wymagają podłączania do instalacji elektrycznej, ponieważ zasilane są energią promieniowania słonecznego.

Ile kosztują rolety elektryczne na zewnątrz?

To, ile kosztują rolety zewnętrzne elektryczne, zależy od wymiaru okna, typu rolety oraz od wybranych podzespołów. Najczęściej trzeba liczyć się z kosztami rozpoczynającymi się od 1 tys. zł za roletę na średnich wymiarów okno.

Rolety wyceniane są indywidualnie. Aby uzyskać dokładne informacje o kosztach, należy skontaktować się bezpośrednio z producentem rolet.

Więcej: rolety na wymiar

One thought on “Elektryczne rolety okienne – jak je podłączyć i ile kosztują?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *