Idealny prezent imieninowy – sprawdź, co podarować kobiecie

Im człowiek młodszy, tym chętniej obchodzi swoje kolejne urodziny. Jednak wraz z wiekiem coraz częściej zamieniamy je na rzecz imienin. To drobne święto obchodzi się również w pracy – tam nie każdy musi wiedzieć, kiedy ktoś się urodził, natomiast Anny, Haliny, Magdaleny czy Moniki zazwyczaj pojawiają się z imieninowym ciastem w pracy – co na imieniny podarować kobiecie?

Wybierz prezent stosownie do okoliczności

Prezent imieninowy dla kobiety powinien przede wszystkim być adekwatny do rodzaju relacji, jaka nas z nią łączy. Im bliższa osoba, tym bardziej się do niego przyłóżmy, im nasze relacje są mniej zobowiązujące, tym również prezent może mieć nieco lżejszą formę. Zupełnie więc coś innego podarujemy partnerce, mamie, teściowej, szefowej czy bliskiej koleżance.

Biżuteria i zegarek damski

Biżuteria to jeden z najbardziej uniwersalnych i zawsze dobrze przyjętych prezentów na imieniny. Może to być bransoletka, zegarek damski, przywieszka do łańcuszka czy kolczyki. To zależy od naszych osobistych preferencji, a także kwoty, jaką zamierzamy na prezent przeznaczyć. Jednak taki upominek lepiej wybrać dla szczególnie bliskiej nam osoby. Z pewnością doceni go żona czy mama. Zanim jednak zdecydujemy się na określony zegarek damski czy bransoletkę, to warto zorientować się w guście danej osoby oraz stylu, jaki preferuje. Biżuteria powinna również odznaczać się dobrą jakością.

Porcelana – bezpieczny i praktyczny prezent, ale czy zawsze się sprawdzi?

Komplet filiżanek do kawy czy herbaty oraz inne rodzaje porcelanowych naczyń są dobrym pomysłem na prezent, ale zastanów się, czy Twoja bliska partnerka nie oczekuje bardziej osobistego prezentu jak właśnie zegarek damski czy gustowny naszyjnik? Spokojnie możesz jednak wybrać taki upominek dla mamy, teściowej czy innej bliskiej znajomej – na pewno przyda im się w codziennych sytuacjach, a takich akcesoriów nigdy za wiele.

Upominek adekwatny do zainteresowań

Bliską osobę, którą od dawna znamy i wiemy o jej pasjach i zainteresowaniach, możemy obdarować prezentem, który pomoże te pasje rozwijać. Może to być książka, bilety na koncert lub do filharmonii, kask do jazdy na rowerze, zestaw pędzli do makijażu, torbę na aparat fotograficzny, zestaw nasion oraz wiele innych akcesoriów, które będą adekwatne do jej zainteresowań.

Sprawdzona klasyka

Dla kobiet, z którymi nie wiążą nas bliskie relacje, najlepiej sprawdzą się uniwersalne prezenty, które zawsze są dobrze widziane. Są to więc przede wszystkim czekoladki, dobry alkohol, kawa, kwiaty, czy nawet zapachowe świece. W przypadku bliższej osoby można zdecydować się także na dobrej jakości kosmetyki, w tym przede wszystkim perfumy.

Prezent personalizowany

W takich miejscach jak praca świetnie sprawdzą się niedrogie prezenty personalizowane. Zazwyczaj są one już efektownie zapakowane i zawierają w sobie imię danej osoby. Są to bardzo różne i czasem zabawne oraz nieprzewidywalne gadżety, np. kubki, etui na okulary, kuferki, kapcie, a nawet szlafroki i ręczniki. Można więc idealnie dopasować prezent do danej osoby i sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *