Jak dobrać latarnie ogrodowe?

Odpowiednie oświetlenie w ogrodzie jest nie tylko kluczowe z punktu widzenia estetyki, lecz również bezpieczeństwa, a także jakości wykonania i trwałości. Pod wieloma względami poleca się wykorzystywanie w ogrodzie latarni ogrodowych. Jakimi cechami powinny się one charakteryzować, aby spełniały swoje zadania możliwie najlepiej?

Dlaczego warto wybrać latarnie?

Co jednak konkretnie powoduje, że to właśnie latarnie są tak często polecanym rozwiązaniem do oświetlania ogrodu? Jakie są zalety latarni, dzięki którym tak mocno zyskują one na popularności? Zdecydowanie największą zaletą w tym wypadku jest po prostu ich niezwykle atrakcyjny wygląd. Umieszczając w odpowiednich miejscach pięknie zaprojektowane i wykonane latarnie, można uzyskać niezwykle atrakcyjny wygląd i atmosferę całego ogrodu. Nie tylko sprzyjać ona będzie wygodnemu i komfortowemu wypoczynkowi, lecz również zbuduje romantyczny charakter ogrodu, co z pewnością nie jednej parze się spodoba.

Jakie zasilanie ?

Oprócz jednak tak romantycznego podejścia trzeba wziąć podczas wybierania latarni do ogrodu kwestie czysto praktyczną. A nie da się wybrać bardziej praktycznej strony niż sposobu ich zasiania. Latarnie ogrodowe mogą być zasilane z napięcia sieciowego, poprowadzonego po prostu z instalacji elektrycznej, napięciem 12 lub 24 V, które uzyskiwane będzie z umieszczonej w ich pobliżu przetwornicy, lub też z energii słonecznej. Ten ostatni sposób umożliwia bezproblemowe umieszczenie latarni w dowolnym miejscu ogrodu, bez konieczności doprowadzania do nich potrzebnej instalacji i przewodów. Niestety są to latarnie nie tylko najdroższe, lecz również w pełni uzależnione od obecnego w ciągu dnia nasłonecznienia.

Jakie materiały wykonania?

Nie bez znaczenia podczas wybierania ogrodowych latarni, jest również to, z jakiego zostały one wykonane materiału. Użyty do produkcji danej latarni materiał będzie miał wpływ nie tylko na wygląd i estetykę wykonania latarni, lecz również na jej trwałość.Nie da się ukryć, że najpopularniejszymi latarniami są wersje żeliwne. Są nie tylko łatwo dostępne, a także w całkiem dobrej cenie, lecz również bardzo dobrze się prezentują. Niestety ich ogromną wadą jest szybko pojawiająca się na nich korozja, co dotkliwe psuje nie tylko ich wygląd, lecz również strukturę, powoli doprowadzając je do całkowitego zniszczenia.Inna, coraz popularniejszą wersją jest latarnia aluminiowa. Latarnie aluminiowe cieszą się dużą popularnością przede wszystkim z powodu ich ogromnej odporności na właściwie wszystkie negatywne czynniki atmosferyczne. Niestraszne im silne nasłonecznienie, towarzyszącą mu wysoką temperaturę, jak i również mróz, deszcz, czy też śnieg. Są to również latarnie znacznie lżejsze niż model żeliwny, co powoduje, że ich montaż jest także o wiele prostszy. Nie można oprócz tego zapominać o tym, że model aluminiowy można anodować, co stwarza możliwość nadania takiej latarni właściwie dowolnego koloru.

Podsumowanie

Latarnie ogrodowe to świetny sposób nie tylko oświetlenia, ale też udekorowania ogrodu. Duży wachlarz możliwości ich wykonania powoduje, że każdy znajdzie coś odpowiedniego do swojego ogrodu i pasującego do posiadanego gustu.

Artykuł powstał we współpracy z promarlighting.pl/oferta/dom-ogrod/lampy-ogrodowe/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *