Jak krok po kroku sprzedać mieszkanie z pośrednikiem?

Transakcje na rynku nieruchomości nie są łatwe. Wymagają wiedzy, doświadczenia oraz dobrego rozeznania na lokalnym rynku. Czego możemy oczekiwać sprzedając lub kupując mieszkanie przez biuro nieruchomości?

Trzeba się pokazać

Czasy, gdy mieszkania sprzedawały się bardzo szybko, a kolejka klientów czekała pod drzwiami mieszkania minęły bezpowrotnie. Dziś mieszkanie trzeba odpowiednio przygotować do sprzedaży. I właśnie od tego jest biuro nieruchomości.

Sprzedaż mieszkania krok po kroku z biurem nieruchomości to szansa na wcielenie w życie dokładnie opracowanego planu. Pierwszym etapem pracy jest wprowadzenie mieszkania na rynek. Pośrednik w handlu nieruchomościami musi poznać nieruchomość. Wizja lokalna to moment, w którym mieszkanie zostaje obejrzane oraz dokładnie opisane. Jest to niezbędne do stworzenie oferty, która uwypukli zalety mieszkania i ściągnie jak największą ilość potencjalnych klientów.

Zrobienie profesjonalnych zdjęć jest kolejnym elementem niezbędnym do skutecznej promocji mieszkania. Trzeba pamiętać, że większość z nas kupuje oczami, a zdjęcie jest pierwszym elementem reklamy, z która styka się potencjalny klient.

Trzeba rozmawiać

Sprzedaż mieszkania krok po kroku to sukcesywne przechodzenie do kolejnych elementów promocji nieruchomości. Po obejrzeniu oraz opisaniu mieszkania przychodzi czas na umieszczenie reklamy, której zadaniem jest dotarcie do jak największej rzeszy zainteresowanych osób.

Internet jest najskuteczniejszym miejscem reklamy. www.maxon.pl – domy na sprzedaż umieszcza mieszkanie na licznych stronach poświęconych nieruchomościom. I tu rozpoczyna się kolejny rozdział pracy pośrednika, który polega na setkach przeprowadzonych rozmów z klientami, wysyłaniu dodatkowych zdjęć, opisów i wreszcie umawianiu oglądania nieruchomości.

Czas na formalności

Kolejnym, dla laika najtrudniejszym, elementem sprzedaży nieruchomości jest zawarcie umowy kupna – sprzedaży sporządzonej w formie aktu notarialnego.

Ponowne sprawdzenie stanu prawnego nieruchomości, zgromadzenie dokumentacji dotyczącej ewentualnego zadłużenia nieruchomości, czy sprawdzenie ilości zameldowanych osób to dokumenty niezbędne do podpisania umowy notarialnej. Pośrednik, który krok po kroku prowadzi klienta do finalizacji transakcji, przygotuje wraz z notariuszem niezbędne dokumenty.

Kupno mieszkania przez biuro nieruchomości krok po kroku na tym etapie transakcji polega na pomocy w zgromadzeniu dokumentów niezbędnych do uzyskania kredytu hipotecznego.

Zakończeniem transakcji jest przekazanie mieszkania, w trakcie którego jest sprawdzane, czy każda ze stron dotrzymała wszystkich warunków umowy notarialnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *