Jak może wyglądać dystrybucja muzyki online?

Internet to potężne narzędzie, które może być wykorzystywane na przeróżne sposoby. Oczywiście najczęściej jest źródłem informacji oraz rozrywki, lecz może przynosić także korzyści finansowe. Jak się bowiem okazuje, jest on bardzo często wykorzystywany przez początkujących muzyków jako sposób na dotarcie do szerszej publiczności. Jak zarabiac na muzyce przez internet?

Sprzedawanie sampli

Zdecydowanie najłatwiejszą i przynoszącą najszybciej zyski metodą na zarabianie przez internet na muzyce jest sprzedawanie swoich bitów i sampli. Jeśli tylko jesteśmy w stanie je wyprodukować na odpowiednio wysokim poziomie, możemy je umieścić na jednej z wielu stron, które prowadzą taką sprzedaż. Obecnie na rynku istnieje ogromne zapotrzebowanie na gotowe już produkty tego typu, więc z całą pewnością szybko znajdzie się wytwórnia lub muzyk, którzy zechcą kupić gotowe bity i wykorzystać je w swoich piosenkach.

Internetowa promocja muzyki

A co w sytuacji, gdy nie jesteśmy muzycznymi rzemieślnikami tworzącymi bity, lecz muzykami nagrywającymi gotowe piosenki? W takiej sytuacji najlepiej zainteresować się dostępnymi w przestrzeni wirtualnej portalami streamującymi muzykę, czyli np. Tidal, Spotify lub YouTube. Jak wygląda dystrybucja muzyki online przy pomocy takich stron?

Podstawową sprawą jest oczywiście założenie na nich konta, które umożliwia stworzenie profilu artysty. Dzięki temu otrzyma się możliwość udostępnienia swojej twórczości i wgrania jej do bazy utworów. Powoduje to, że każdy użytkownik danego portalu będzie miał możliwość odnalezienia naszej muzyki oraz odtworzenia jej. Wiąże się to z dwoma korzyściami dla artysty. Po pierwsze przyniesie mu wzrost rozpoznawalności, a więc i popularność. Dzięki temu możliwe jest zbudowanie grona fanów, a więc rozpoczęcie kariery na większą skalę. To, co jest jednak bardzo ciekawe, to możliwość zarabiania na umieszczonej w sieci muzyce. Jak się bowiem okazuje, każdy z takich portali płaci za odtworzenie danego utworu. Im więc będzie on popularniejszy i więcej ludzi go odsłucha, tym większy przelew trafi na nasze konto.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *