Jak ochronić swoje kryptowaluty przed utratą? 3 ważne wskazówki

Kryptowaluty to popularny sposób na lokatę kapitału. Aby zabezpieczyć swoje pieniądze przed utratą, trzeba wybrać właściwe miejsce do ich przechowania. O czym warto pamiętać?

1. Unikaj przechowywania kryptowalut online i na komputerze

Waluty wirtualne można przechowywać na dwa sposoby:
– online – z dostępem przez internet,
– offline – bez dostępu do internetu.

Wielu początkujących inwestorów przechowuje swoje waluty na wirtualnych giełdach lub zapisuje klucze prywatne na komputerze. Niestety, nie są to bezpieczne metody. Kryptowaluty są wtedy narażone na ataki hakerskie, a także można utracić do nich dostęp po awarii sprzętu komputerowego.

2. Zamów portfel sprzętowy na kryptowaluty

Aby zabezpieczyć swoje waluty wirtualne przed utratą, warto zdecydować się na zakupienie portfela sprzętowego. To urządzenie offline, które przypomina pendrive, ale służy ono do przechowywania walut wirtualnych – ich kluczy prywatnych.

Wśród często kupowanych portfeli sprzętowych znajduje się Ledger Nano S. To nowoczesny portfel obsługujący kilkadziesiąt walut. Dzięki zaawansowanym metodom zabezpieczeń efektywnie chroni waluty przed utratą.

Oddział Ledger Polska prowadzi sprzedaż urządzeń za pośrednictwem sieci sklepów internetowych i stacjonarnych znajdziesz je min. na stronie http://www.ledgerwallet.com.pl/ .

3. Ustaw solidny PIN i hasło

Każdy właściciel wirtualnej waluty powinien pamiętać również o tym, aby ustawiać na swoich portfelach, giełdach i w aplikacjach solidne zabezpieczenia – kody PIN i hasła.

Dobre hasło powinno być długie, powinno zawierać różne rodzaje znaków – litery, cyfry, znaki specjalne, a także nie powinno się powtarzać. Dzięki temu ryzyko włamania na konto będzie znacznie niższe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *