Jaką drabinkę gimnastyczną wybrać do pokoju dziecka?

Drabinka gimnastyczna może być świetnym dodatkiem do pokoju dziecka. Zachęca do ruchu i pomaga w utrzymaniu sprawności. Jaką drabinkę dla dziecka warto wybrać?

Drabinka gimnastyczna dla dziecka

Wybierając produkt jak drabinka gimnastyczna przeznaczona dla dziecka, warto przede wszystkim skoncentrować się na modelach dopasowanych do dziecięcych potrzeb oraz do miejsca montażu.

Najczęściej drabinki gimnastyczne montowane są przy ścianie, ale dostępne są także wyższe modele instalowane do sufitu, które mogą działać jak rozporowe. Należy też uwzględnić dostępne miejsce pod kątem szerokości. Warto pamiętać, że drabinka nie powinna być zamontowana od razu przy bocznej ścianie.

Najlepiej w pokoju dziecka sprawdzą się drabinki drewniane albo drabinki z metalową ramą oraz z drewnianymi uchwytami. Ciekawym pomysłem będzie zastosowanie drabinki z dodatkowymi elementami, które mogą poszerzyć jej funkcjonalność.

Dodatkowe elementy do drabinki

Dziecięca drabinka gimnastyczna może być uzupełniona o wiele elementów, które sprawiają, że korzystanie z niej daje jeszcze więcej frajdy.

– Drążek – pozwala na wygodne zwisanie z drabinki, może być umieszczony na jej szczycie albo zawieszony na jednym ze szczebelków.
– Wisząca drabinka – pozwala na wspinanie się po boku drabinki gimnastycznej.
– Wisząca lina – umożliwia wspinaczkę.
– Obręcze do ćwiczeń – zachęcają do gimnastyki.
– Huśtawka – może być miejscem wypoczynku.
– Ławeczka – pozwala na wykonywanie ćwiczeń i może służyć jako zjeżdżalnia.
– Blat – ciekawym pomysłem jest też umieszczany na drabince blat, który może służyć jako biurko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *