Jaki rodzaj masażu relaksacyjnego warto wybrać?

Rejuvenating facial treatment. Model getting lifting therapy massage in a beauty SPA salon. Exfoliation, stimulation and hydratation. Aesthetic cosmetology, closeup, copy space

Masaż o właściwościach relaksacyjnych zapewnia niezachwiany relaks i pozwala Nam zapomnieć o trudach dnia codziennego. Obecnie salony urody oferują szeroki wachlarz tego typu zabiegów. Jaki zabieg warto wybrać? Poniżej znajduje się lista masaży, które, jak udowodniono, pomagają złagodzić poziom stresu! Odwiedzając Gabinet Kosmetologiczny Skin Therapy Warszawa możesz skorzystać z wielu masaży.

Masaż relaksacyjny – najpopularniejsze rodzaje

Masaż klasyczny o działaniu relaksacyjnym

To najpopularniejszy masaż, który wykonywany jest bez dodatkowych gadżetów. Masażystka wykonuje różne ruchy, w tym ugniatanie i uciskanie ciała, co poprawia elastyczność. Taki rodzaj masażu szybciej zapewnia relaksację i jest znacznie delikatniejszy.

Masaż czekoladowy

To świetna propozycja dla wszystkich wielbicieli czekolady. W trakcie takiego masażu stosuje się produkty przypominające zapach czekolady albo rozpuszczoną czekoladę. Pachnąc czekoladą poczujesz przypływ pozytywnej energii – natychmiast Cię odpręża i wprawia w lepszy nastrój.

Masaż aromaterapeutyczny

Masaż aromaterapeutyczny wykorzystuje olejki o różnych zapachach. Aromaterapię można stosować w celu odprężenia, doenergetyzowania i poprawy nastroju. Wszystko uzależnione jest od tego jakie olejku do masażu wybierzemy. Na przykład olejek lawendowy może sprawić, że poczujesz się zrelaksowany, a olejki cytrynowe i pomarańczowe podobno dodają zastrzyk energii.

Masaże relaksacyjne metodą na ciepło

Masaż relaksacyjny z wykorzystaniem ciepłych olejków

Taki masaż wykonuje się przy użyciu rozgrzanych olejów, w tym również olejków eterycznych. Masaż dzięki podgrzanym olejkom jest łatwiejszy i przyjemnie oddziałują na ciało. Masaż olejkami eterycznymi nie tylko zapewnia relaks, ale również pomaga w pielęgnacji skóry. Kiedy używamy olejków do masażu zapewniamy sobie nawilżenie skóry.

Masaż relaksacyjny z wykorzystaniem gorącej świecy

Świeca daje podobny efekt jak masaż ciepłymi olejkami. Jest to łatwa do wykonania, relaksująca czynność, która sprawi, że Twoje mięśnie będą rozluźnione. Do masażu używa się specjalnej świecy, która w momencie zapalenie zmienia się w delikatny, nawilżający wosk. Wylewa się go na ciało dzięki temu tworzy się na skórze elastyczna i gładką warstwę, która znakomicie przygotowuje skórę do masażu. Nie ma ryzyka poparzenia podczas leczenia wykorzystania świecy.

Egzotyczne rodzaje masaży o działaniu relaksacyjnym

Masaż relaksacyjny przy użyciu ziołowych stempli

Tutaj do masażu wykorzystuje się zioła w postaci saszetek wypełnionych aromatycznymi ziołami. Niektóre przykłady tych, które mogą być zawarte w takich saszetkach, obejmują kurkumę, kardamon, zieloną herbatę lub goździki. Dla podniesienia komfortu stemple przed masażem podgrzewa się aby zabieg był przyjemniejszy.

Masaż Ma-uri

Ta technika masażu pochodzi z Nowej Zelandii. Masaż ten to czynność, która powinna polegać na umiejętnym wywieraniu nacisku na różne punkty ciała, w tym plecy, nogi, stopy i ramiona. Masaż Ma-uri może być wykorzystywany jako naturalna technika relaksacji lub jako alternatywa dla popularnych zabiegów przeciwbólowych, takich jak gorące prysznice lub ćwiczenia.

Masaż Lomi Lomi

Rodzaj tego masażu jest tradycyjnie wykonywany na Hawajach. Wykonuje się go na całym ciele, natomiast do jego wykonania używa się przedramion. Uważa się, że celem masażu Lomi Lomi jest zwiększenie poziomu Many.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *