Jakie donice sprawdzą się w salonie?

Salon to pomieszczenie, które powinno być funkcjonalne, a jednocześnie efektowne. Podczas jego urządzania należy zwrócić uwagę nawet na najmniejsze detale. Kwiaty stanowią fantastyczną ozdobę każdego wnętrza – istotne jest jednak to, aby właściwie je wyeksponować. Stylowa doniczka z pewnością będzie przyciągać spojrzenia. Zastanawiasz się, jaki produkt wybrać? Koniecznie sprawdź poniższe wskazówki, dzięki którym podjęcie decyzji zakupowej stanie się łatwiejsze.

Odpowiedni rozmiar

Wybierając dużą donicę do salonu należy zastanowić się, w jakim miejscu będzie się ona znajdować. Rośliny nie mogą zakłócać codziennego funkcjonowania oraz korzystania z pomieszczenia. Osoby posiadające zwierzaki powinny uwzględnić ich obecność. Niektóre kwiaty są toksyczne dla psów, czy tez kotów, a więc należy ich unikać.

Rozmiar to kwestia bardzo indywidualna. Ci, którzy chcą umieścić rośliny na ziemi powinni sprawdzić również wysokość wybranego modelu. Wszystko zależy od gatunku – dobrze jest sprawdzić, jakie wymiary może on osiągnąć po czasie. Wysokie donice do salonu powinny być stabilne. Z tego względu kluczowym parametrem jest również waga. Oczywiście wypełnienie w postaci ziemi stanowi pewne obciążenie, jednak to nie wszytko.

Jakość wykonania

W najgorętszych trendach wnętrzarskich znajdują się wysokie donice do salonu wykonane z granitu. Modele kamienne są nieco droższe, co można uznać za wadę. Warto jednak pamiętać, że posiadają one znakomite właściwości. Przede wszystkim są solidne oraz wytrzymałe. Wykazują niską podatność na negatywne oddziaływanie czynników otoczenia, a więc nawet po czasie będą znajdować się w nienagannym stanie.

Modele granitowe są również cięższe, dzięki czemu fantastycznie sprawdzą się postawione na ziemi. Jeśli chcesz zakupić doniczki wiszące na ścianę, to lepiej wybrać lżejszy wariant. W tym przypadku im niższa waga, tym mniejsza szansa tego, że kwiaty spadną na podłogę w najmniej spodziewanym momencie.

Kolorystyka

Kolejną kwestią, którą warto poruszyć jest kolorystyka. Do wnętrz nowoczesnych oraz minimalistycznych najlepiej pasują donice w neutralnych odcieniach. Mowa tutaj przede wszystkim o bieli, beżu, szarości, graficie, czy też czerni. Takie produkty są ponadczasowe, a ich wpasowanie w dane wnętrze nie będzie stanowić żadnego wyzwania.

Trzeba jednak wiedzieć, że wybór jest o wiele szerszy, a więc wszystko zależy od indywidualnych upodobań. Doniczki w intensywnych kolorach z pewnością urozmaicą aranżację. Dzięki nim wystrój będzie jedyny w swoim rodzaju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *