Kupujesz nowy smartfon? Zwróć uwagę na te 3 parametry

Na rynku smartfonów czekają dziesiątki modeli do wyboru. Co kupić? To często pojawiające się pytanie. Gdy jesteś na etapie poszukiwania nowego telefonu, zwróć szczególną uwagę na te 3 kwestie!

1. Aparat fotograficzny

Dzisiaj telefon służy nie tylko do dzwonienia i wysyłania wiadomości, ale również do robienia zdjęć. Warto zatem wybrać taki sprzęt, który w efektowny sposób zapisze najważniejsze chwile.

Gdy fotografie mają zachwycać wysoką jakością, warto poszukiwać telefonów z aparatami wyposażonymi w kilka obiektywów tylnych. To modele z obiektywem uniwersalnym i specjalnymi obiektywami dodatkowymi – makro, do efektu bokeh (głębi), obiektywem panoramicznym.

2. Bateria

W nowoczesnych smartfonach bateria wyczerpuje się błyskawicznie. Właśnie dlatego warto wybrać telefon z dobrym aparatem i baterią, którego nie trzeba będzie ciągle ładować.

Przy zakupie należy zwrócić uwagę na pojemność baterii w mAh – im wyższa, tym telefon może posłużyć na dłużej na jednym ładowaniu. By łatwiej wybrać odpowiedni model, warto też sprawdzić rankingi jak smartfon z najlepszą baterią w 2021 roku.

3. Ekran

Przy zakupie nowego smartfona należy także zwrócić uwagę na jego ekran, w tym na przekątną, czyli wielkość, rozdzielczość oraz technologię.

Każdy doradca w sklepie z elektroniką czy serwis telefonów wskaże, że najlepszy będzie model wyposażony w ekran typu AMOLED czy Super AMOLED, który wyróżnia się żywymi kolorami i głęboką czernią. Z kolei im wyższa rozdzielczość, tym większa będzie szczegółowość widocznych na ekranie obrazów. Jeżeli twój telefon się uszkodzi to warto skorzystać z naprawa telefonów warszawa.

2 thoughts on “Kupujesz nowy smartfon? Zwróć uwagę na te 3 parametry

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *