Małe koparki

koparka łańcuchowaNajczęściej kupowane maszyny budowlane. Minikoparki są nader popularnymi urządzeniami, stosowanymi na masową skalę. Przede wszystkim to, co jest w nich ważne to ich mobilność i możliwości jakie ze sobą niosą. Wbrew pozorom rynek minikoparek jest całkiem mocno rozbudowany oraz daje wiele możliwości wyboru spośród wielu maszyn takich, jak minikoparki budowlane, minikoparka gąsienicowa oraz koparki łańcuchowe.

Czym są minikoparki?

Minikoparki są grupą koparek jednonaczyniowych hydraulicznych o masie nieprzekraczającej 15 ton. Konstrukcja takiej maszyny jest niemalże identyczna, co w przypadku typowych koparek. Nader często są wyposażone w gąsienicowe podwozie, lemiesz na przodzie oraz mechanizm kolumny obrotu wysięgnika. Ten ostatni element jest nader często określany w języku angielskim boom swingiem.

Małe koparki budowlane

Warto je kupić u sprawdzonego dostawcy. Minikoparki są maszynami zdolnymi wykonywać wiele funkcji. Co lepsza posiadają uniwersalne wyposażenie. Ich osprzęt jest wymienny przez, co należy rozumieć takie elementy, jak widły, nożyc, młot hydrauliczny oraz świder. Dzięki temu jest możliwość przygotować swoją maszynę do różnej pracy. Z reguły minikoparki są używane na budowie do nieskomplikowanych oraz niewymagających prac budowlanych. Dlatego małe koparki budowlane są tak bardzo często pożądane podczas wykonywania poszczególnych czynności.

Minikoparki łańcuchowe

Ich działanie opiera się głównie na specjalnym łańcuchu. Pozwala on na sprawne kopanie głębokich oraz wąskich rowów. Nader często jest to potrzebne do różnego rodzaju przedsięwzięć. Stąd koparki łańcuchowe cieszą się sporym zainteresowaniem w przypadku poszczególnych prac budowlanych.
Minikoparka gąsienicowa
Jest bardzo dobrze znana właśnie ze względu na swój charakterystyczny wygląd. Minikoparka gąsienicowa ze względu na swój wygląd może być wykorzystywana w sytuacjach, kiedy należy przemieszczać się z pobranym materiałem lub jeśli kopanie wymaga przemieszczania się na małe odległości.
Minikoparki budowlane są szczególnie chętnie stosowane na budowie. To właśnie te maszyny pozwalają  na wykonywanie różnych zleceń oraz zadań. Jednymi z najbardziej powszechnych są Wacker koparki i koparka gąsienicowa Yanmar. Minikoparki budowlane pomimo swoich niewielkich rozmiarów posiadają naprawdę spory potencjał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *