Nieruchomości trudne w sprzedaży. Jak znaleźć kupującego?

Chociaż dzisiaj ze względu na sytuację na rynku nieruchomości wielu właścicieli nie ma problemów z ich sprzedażą, to jednak nadal zdarzają się oferty, które na portalach ogłoszeniowych można oglądać przez wiele miesięcy. Jak sprzedać problematyczną nieruchomość?

Jakie nieruchomości są trudne w sprzedaży?

Najłatwiej można sprzedać mieszkanie nowsze, w bardzo dobrym stanie technicznym i bez żadnych wad prawnych. Takie nieruchomości, zwłaszcza w atrakcyjnych lokalizacjach, sprzedają się niemalże od ręki.

Istnieje jednak spora grupa lokali, które nie cieszą się aż tak dużą popularnością wśród klientów, a oczekiwanie na zainteresowanego może trwać miesiącami.

Problemy dotyczą nieruchomości:
– Z dożywociem i służebnością,
– Z lokatorem,
– Z hipoteką,
– Z odwróconą hipoteką,
– Z komornikiem,
– Zaniedbanych,
– Do remontu.

Jak sprzedać problematyczną nieruchomość?

Aby łatwiej sprzedać nieruchomość problematyczną, można zdecydować się na jedną z kilku opcji.

Nieruchomość można próbować sprzedać we własnym zakresie. Warto wtedy pamiętać o obniżeniu jej ceny i intensywnej promocji na wielu serwisach ogłoszeniowych, aby dotrzeć do jak najszerszego grona potencjalnych kupujących.

Gdy celem jest jak najszybsza sprzedaż, warto wybrać skup mieszkań Katowice, w którym można zrealizować błyskawiczną transakcję. Cena zaproponowana przez skup wynosi najczęściej od 30% do 80% wartości nieruchomości zależnie od jej wad prawnych. Sprzedaż może odbyć się w terminie kilku dni roboczych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *