Olejki doTERRA – jak je stosować?

Naturalne olejki doTERRA są świetnymi wyrobami, które można wykorzystywać w rozmaity sposób. Ich bogate zastosowanie oraz właściwości prozdrowotne są cenione na całym świecie. Dlaczego tak się dzieje i czym właściwie są olejki eteryczne?

DoTERRA – od 10 lat w imieniu natury

Firma działa od ponad 10 lat, a powstała w Stanach Zjednoczonych w stanie Utah. Od samego początku jej twórcy stawiają sobie jeden cel: aby zapewnić ludziom na całym świecie dostęp do wysokiej jakości, naturalnych wyrobów, które zapewnią im zdrowie i dobre samopoczucie.

To marka szczególnie ceniona przez tych, którzy na pierwszym miejscu stawiają naturalne techniki dbania o siebie. Jako że olejki eteryczne nie są niczym wzbogacane, zawierają wyłącznie naturalne substancje, zapewniające odpowiednie działanie wyrobów.

Czym są olejki eteryczne?

To płynne związki organiczne, występujące w różnych częściach rośliny – między innymi jej korzeniach i liściach. W zależności od danego gatunku rośliny, wykazują one różne właściwości. Przykładowo, majeranek i szałwia są powszechnie cenione w walce z przeziębieniami i dolegliwościami ze strony układu oddechowego.

Olejki eteryczne oprócz właściwości prozdrowotnych, dają także piękny zapach, który może działać terapeutycznie. W zależności od wybranego aromatu, koi nerwy lub pobudza do działania.

Olejki doTERRA zastosowanie

Wśród produktów tej marki wskazać można rozmaite olejki eteryczne i stworzone na ich bazie kosmetyki, suplementy diety czy środki higieniczne. Brak szkodliwych substancji uzupełniających pozwala na korzystanie wyłącznie z naturalnych właściwości olejków.

Można ich używać doustnie, miejscowo lub w formie wziewnej w przypadku aromaterapii. Pierwsze z zastosowań wymaga odpowiedniej obróbki olejków – bowiem wypicie zawartości buteleczki skończyłoby się silnym podrażnieniem dróg oddechowych. Dlatego też doTERRA zamknęła swoje olejki w formie wygodnych kapsułek, które rozpuszczają się bezpośrednio w żołądku i to stamtąd trafiają do organizmu.

Miejscowe stosowanie polega na smarowaniu skóry w miejscu, które jest obolałe. Ze względu na działanie przeciwzapalne oraz rozgrzewające części olejków, to główny cel, do którego są wykorzystywane. Zwolennicy ich stosowania twierdzą, że pomagają niwelować dolegliwości w bardzo krótkim czasie. Należy jednak mieć na uwadze, aby nie używać olejków na podrażniony naskórek oraz błony śluzowe, a także otwarte rany. Aby upewnić się, że nie dojdzie do podrażnienia, można wymieszać go z dowolnie wybranym olejem jadalnym.

Aromaterapia jest najpowszechniejszą formą stosowania olejków eterycznych. Wykorzystywane do niej mogą być nawilżacze powietrza, kominki do aromaterapii oraz zwykły garnek z gorącą wodą. W każdym przypadku wystarczy wlać nieco produktu do danego nośnika i czekać na efekty. W takiej sytuacji związki organiczne dostają się do organizmu poprzez układ oddechowy, a także pomagają w leczeniu jego schorzeń – na przykład kataru czy kaszlu. Odpowiednio dobrane, mogą udrożnić nos i przynieść ulgę w chrypce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *