Plastelina – sprytna zabawka dla rozwoju twojego dziecka

Plastelina to bardzo przydatna zabawka na wczesnym etapie rozwoju dziecka. Daje ona początek wielu kreatywnym zabawom, które są nie tylko świetną atrakcją i rozrywką, lecz także rozwijają motorykę dziecka, pobudzają jego wyobraźnię.
  1. Dlaczego sprytna plastelina?
  2. Zalety zabawy plasteliną

Dlaczego sprytna plastelina?

Sprytna plastelina to jedna z nowoczesnych mas plastycznych, która pozwala dziecku na doskonałą zabawę. Tradycyjna plastelina kruszy się, przylepia do rąk, czasami stawia zbyt duży opór nie do końca jeszcze wprawionym w boje z nią rączkom dziecka. Sprytna plastelina pozbawiona jest tych wad. Nie roztapia się, nie brudzi i nie pozostawia tłustych śladów – nie trzeba martwić się jej sprzątaniem i żmudnym usuwaniem z krzeseł, podłogi czy wykładziny. Dodatkowo, pięknie pachnie a sprytna plastelina magnetyczna działa jak magnes, więc wykonane z niej figurki można przykleić do lodówki. Fluorescencyjna świeci zaś w ciemności, co jeszcze bardziej pobudza wyobraźnię dzieci. Więcej propozycji kreatywnych mas plastycznych znajdziesz na: https://ksiegarnia-edukacyjna.pl/pol_m_Zabawki-_Edukacyjne_Kreatywne_Piasek-kinetyczny-i-masy-plastyczne_Sprytna-Plastelina-1460.html

Zalety zabawy plasteliną

Niezależnie od tego, jaki model masy plastycznej wybierzecie wspólnie z maluchem, koniecznie wypróbujcie zabawę nią. To doskonała zabawka dla małych dzieci, które powinny pracować nad motoryką małą, czyli sprawnością dłoni i palców. Wszelkiego rodzaju ugniatanie, rozciąganie pozwala wykształcić odpowiednią precyzję i płynność ruchu rąk. Będzie ona potrzebna nie tylko do nauki pisania i innych codziennych czynności. Warto podkreślić, że ten sam obszar w mózgu, który odpowiada za motorykę małą, warunkuje również np. zdolności językowe. Dbając o motorykę małą, pracujesz więc także nad sprawnością intelektualną dziecka, a wszystko to w formie bardzo przyjemnej zabawy.
Co ważne, zabawa sprytną plasteliną usprawnia prawidłowy nacisk poszczególnych mięśni. W ten sposób dziecko aktywizuje odpowiednie napięcie mięśniowe przedramienia, ramienia i palców. Regularna zabawa plasteliną może więc uchronić przed wieloma wadami napięcia mięśniowego, co przekładać się może na problemy z pisaniem czy rysowaniem.

Plastelina przy tym wszystkim daje nieograniczone możliwości kreacji, pobudzą wyobraźnię dziecka, daje mu możliwość tworzenia własnych kompozycji. Pozwól, aby dziecko samo wyszło z inicjatywą i wykorzystało swoją wyobraźnię, tworząc ulubionych bohaterów lub postaci zupełnie ci nieznane. Niczego nie musisz tutaj poprawiać – po prostu pozwól dziecku tworzyć, uwalniać kreatywny potencjał i uczyć się samodzielnej zabawy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *