Różne maszynki – różna jakość

Golenie się jest codzienną czynnością większości mężczyzn. Wielu z nich nie opuszcza rano domu bez wykonania tej czynności. To tak naturalne jak mycie zębów. Czym się można golić?

Maszynki jednorazowe

Można kupić je w każdym sklepie. Z założenia są jednorazowe, ale nie oszukujmy się – chyba nikt nie wyrzucił takiej maszynki po jednym użyciu. Najczęściej używa się ich aż do stępienia. Wtedy mogą pokaleczyć skórę. Są tanie i kiepskie jakościowo. Mogą powodować podrażnienia i nie radzą sobie z twardym zarostem.

Brzytwy

Brzytwy i maszynki do golenia wykorzystywane są w tzw. tradycyjnym goleniu. Polega ono na odpowiednim przygotowaniu twarzy do zabiegu oraz na właściwym jego przeprowadzeniu. Nie jest to zwykłe spryskanie twarzy pianką w spreju. W tradycyjnym goleniu, to naturalne pędzle do golenia i akcesoria odgrywają główną rolę. Od ich jakości zależy przeprowadzenie całego procesu. Dobry pędzel wykonany z borsuczego włosia świetnie absorbuje wodę i przyczynia się do wytwarzania obfitej piany. Kompletne zestawy do golenia najczęściej zawierają pędzel i maszynkę.

Maszynki elektryczne

Po pierwsze, maszynki do golenia nie golą – one ścierają zarost. Można zastosować wraz z nią żeli lub kremów zmiękczających zarost, ale nie zmieni to faktu, że skóra nie będzie tak gładka jak po użyciu brzytwy czy dobrej, ręcznej maszynki. Takich maszynek można używać też na sucho. Jest to często powodem pojawiania się wrastających włosków lub podrażnień. Kluczowe jest też dbanie, by ostrza były zawsze ostre!

Stojaki na maszynki do golenia i pędzle

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *