Samodzielne formowanie roślin – jakich akcesoriów potrzebujesz?

Formowanie roślin może być doskonałym sposobem na stworzenie efektownie wyglądającego ogrodu i niebanalnym hobby. Jakie akcesoria są potrzebne do roślin formowanych?

1. Sznurki i tyczki

Najczęściej rośliny ozdobne poddawane są formowaniu poprzez zastosowanie tanich i ogólnodostępnych akcesoriów jak sznurki i tyczki. Dzięki nim można łatwo wyznaczyć miejsca przycięcia rośliny, by nadać jej określony wygląd.

Sznurki z naturalnych materiałów oraz tyczki, na przykład bambusowe, można kupić obecnie w każdym sklepie ogrodniczym.

2. Szablony i stelaże

Aby jeszcze łatwiej stworzyć piękny ogród marzeń z roślinami formowanymi, można sięgnąć po specjalne szablony i stelaże, które określane są także jako topiary.

Wykonane są one najczęściej z metalu i oferowane są w różnorodnych kształtach, na przykład kuli, stożka, spirali. Dostępne są także topiary o bardziej złożonych formach, na przykład zwierzątek, przedmiotów, ludzi, z którymi można stworzyć unikatowe rośliny formowane.

Używanie szablonów i stelaży jest bardzo proste. Można umieścić w nich roślinę i dociąć ją do kształtu stelaża. Można także wypełnić formę roślinami. Zerknij na bonsai Łódź i zobacz jak Twoje rośliny mogą wyglądać.

3. Narzędzia do cięcia

Aby przygotować rośliny formowane, niezbędne są także odpowiednie narzędzia do cięcia.

Do formowania roślin nadają się narzędzia ręczne oraz elektryczne, na przykład sekatory, nożyce ręczne, akumulatorowe nożyce elektryczne do krzewów i żywopłotu.

Niezbędne produkty do formowania roślin można zakupić w dobrych sklepach ogrodniczych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *