Sposoby na rzucenie palenia

Dym tytoniowy zawiera szereg substancji smolistych, które są bardzo szkodliwe dla ludzkiego organizmu. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na zrezygnowanie z tego szkodliwego nałogu. Jak rzucic palenie raz na zawsze?

Upewnij się, że tego chcesz

Jeśli psychicznie nie będziesz gotów na zerwanie z nałogiem, to się nie uda. Odpowiednie rozpracowanie tematu w głowie da Ci dość siły, by walczyć z chęcią zapalenia papierosa. Najpierw musisz przetrawić w głowie, że nie da się zapalić „tylko do kawy” czy „tylko na imprezie” – bo jeśli spróbujesz w ten sposób ograniczyć papierosy, to się po prostu nie uda. Dlatego też w pierwszej kolejności porozmawiaj ze sobą: czy na pewno chcesz rzucić palenie? Jeśli tak – rozpocznij odpowiednią kurację lub spróbuj rzucić palenie bez „wspomagaczy”.

Skorzystaj z pomocy środków aptecznych

Jeżeli obawiasz się, że głód nikotynowy weźmie górę nad chęcią rzucenia nałogu – spróbuj koniecznie dostępnych w aptekach lub innych sklepach środków przeznaczonych do wspomagania rzucania palenia. Polegają one na dostarczaniu niewielkich dawek nikotyny do organizmu – poprzez plastry, gumy lub tabletki. To pewna forma na wsparcie organizmu w walce z uzależnieniem: przyjmuje się coraz mniej i mniej preparatów, jednocześnie w ogóle nie paląc papierosów. W ten sposób możliwe jest stosunkowo szybkie zwalczenie tego szkodliwego nałogu, jakim jest palenie papierosów. Pamiętaj: najtrudniejszy jest zawsze pierwszy krok, następnie z każdym dniem jest coraz lepiej.

Aby dowiedzieć się więcej zerknij na https://www.wypalarnia.com.pl/k/jak-rzucic-palenie/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *