Stacje ładowania samochodów elektrycznych – gdzie załadować auto w trasie?

Samochód elektryczny wymaga regularnego doładowywania go prądem, by dotrzeć do celu. Wielu użytkowników tego typu pojazdów doładowuje ich akumulatory w domu. Gdy konieczne jest uzupełnienie poziomu energii w trasie, zastosowanie mają specjalne stacje ładowania. Gdzie są one dostępne?

Gdzie doładować samochód elektryczny?

Samochód elektryczny ma ograniczony zasięg, dlatego należy pamiętać o jego doładowywaniu. Poza domem do tego celu służy stacja ładowania elektrycznych samochodów, która wyposażona jest we wtyczkę – wystarczy podłączyć ją do auta, by rozpocząć ładowanie.

Obecnie na terenie Polski powstaje coraz więcej stacji ładowania samochodów elektrycznych. W internecie można znaleźć mapy, na których dostępne są dokładne adresy. Warto więc sprawdzić je przed wyruszeniem w podróż.

Stacje ładowania samochodów elektrycznych – darmowe i płatne

Kierowcy samochodów elektrycznych mogą korzystać za darmo lub za opłatą.

Darmowe stacje często zajęte. Znajdują się głównie w centrach miast, przy urzędach, sklepach. Płatne mogą być opłacone za pomocą gotówki, kartą albo systemami płatności online.

Jak wybrać dobrą stację ładowania samochodu elektrycznego?

Stacje służące do ładowania samochodów elektrycznych można podzielić na kilka kategorii pod kątem wykorzystywanego przez nie prądu – przemienny i stały, a także wyposażenia w określone wtyczki – producenci stosują różne ich rodzaje.

Aby zatem doładować auto bez problemów, warto sprawdzić, jakie parametry ma stacja ładowania samochodów elektrycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *