Szumiący miś dla dziecka – czy warto go kupić?

Zabawki dla małych dzieci to temat rzeka, jednak nie wszystkie służą jedynie do zabawy i przyprawiania naszej pociechy o uśmiech. Zabawki potrafiące wydawać z siebie charakterystyczny szum mają na celu wspierać sen dziecka, a także zapewniać mu komfort i poczucie bezpieczeństwa, co również przekłada się na mocniejszy i dłuższy odpoczynek. Czy warto zdecydować się i kupić szumiącego misia? O czym pamiętać przy wyborze Misia Szumisia lub maskotki Whisbear? Na czym polega działanie tego typu zabawek i w jaki sposób są one w stanie sprawić, że nasza pociecha szybciej zaśnie, a jej sen będzie lepszej jakości?

1. Czym są i jak działają zabawki szumiące?

2. Jakie jest przeznaczenie zabawek szumiących?

3. O czym pamiętać przy zakupie?

Czym są i jak działają zabawki szumiące?

Zabawki szumiące są przeznaczone dla najmłodszych pociech i mają przede wszystkim ułatwić dziecku zasypianie. Dzięki dźwiękom, które z siebie wydają uśpienie nowego członka rodziny nie będzie nastręczać już problemów, a dodatkowo przebiegnie szybciej, niż bez użycia zabawki. Dzieje się tak, ponieważ szum emitowany przez pluszaka pozwala dziecku odprężyć się i nadaje poczucie bezpieczeństwa, które jest niezbędne do tego, aby nasza latorośl mogła spokojnie odpłynąć do krainy snów. Tego typu zabawki usypiające dostępne są w wielu różnych wariantach, pozwalające na wydawanie różnego rodzaju szumu i innych dźwięków, a także z różnymi opcjami sterowania.

Jakie jest przeznaczenie zabawek szumiących?

Zabawki takie jak Whisbear czy Misie Szumisie mają na celu sprawić, że dziecko poczuje się bezpiecznie, wyciszy i w efekcie szybciej zaśnie. Do dyspozycji mamy różne dźwięki, jakimi możemy osiągnąć ten cel. Zaliczamy do nich:

  • dźwięk imitujący wody płodowe;
  • biały szum;
  • różowy szum, posiadający niższe natężenie niż biały;
  • szum padającego deszczu;
  • szum morskich fal.

Podobnie jak w przypadku dorosłych, także i na dzieci działają różne rodzaje dźwięków, dlatego warto przetestować, który będzie najlepszy.

O czym pamiętać przy zakupie?

Wybierając szumiące zabawki należy zwrócić uwagę na to, jak możemy nimi sterować – czy jest na przykład dostępna specjalna aplikacja, która umożliwia ustawianie Misia Szumisia w pożądany przez nas sposób. Dobrze jest również pamiętać o tym, żeby upewnić się, że wybrany przez nas model jest w stanie wydawać z siebie dźwięki wybranego rodzaju. Niektóre zabawki szumiące mają również czujnik snu, czyli mechanizm umożliwiający ponowne włączenie się misia gdy dziecko zacznie płakać lub się przebudzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *