Terminal płatniczy – jakie rozwiązanie wybrać?

Możliwość płatności kartą to dzisiaj standard, którego oczekuje coraz większa grupa klientów. Pandemia Covid-19 tylko się do wzrostu tych oczekiwań przyczyniła. Wdrażając to rozwiązanie, warto jednak najpierw przyjrzeć się możliwościom terminali płatniczych i wybrać ten, który spełnia twoje oczekiwania.

Terminale płatnicze – przemyślany wybór

Rodzaje terminali płatniczych

Terminale płatnicze – przemyślany wybór

Terminale płatnicze tylko w pozoru wszystkie wyglądają tak samo. Bardzo często różnią się one nie tylko trybem pracy, sposobem podłączenia do drukarki, lecz także pojedynczymi funkcjonalnościami. Pamiętaj, że terminal ma być ułatwieniem w codziennej pracy, a nie jej utrudnieniem. Warto więc przed jego wyborem, zastanowić się, gdzie chcesz go zamontować, jaki charakter ma twoja praca, gdzie dokonywane są płatności. Musisz zdecydować, czy wystarczającym rozwiązaniem jest urządzenie stacjonarna czy niezbędny jest terminal mobilny (bardzo potrzebny np. w restauracjach). Rozpiętość cenowa tego typu urządzeń jest bardzo duża, warto więc położyć odpowiedni nacisk na wybór urządzenia dopasowanego do realnych potrzeb, zarówno nie zbyt ograniczonego w swoich funkcjach, jak i niezbyt rozbudowanego (w stosunku do potrzeb obsługiwanej działalności). Wybór ciekawych modeli znajdziesz np. na: https://www.escsa.pl/terminal_platniczy

Rodzaje terminali płatniczych

Terminale płatnicze dzielą się przede wszystkim na:

  • terminale stacjonarne – takie urządzenie to rozwiązanie dla firm, które mają jeden punkt do regulowania należności (kasa, recepcja) i płatności przyjmowane są tylko tam; w takim przypadku przy wyborze stacjonarnego urządzenia warto zwracać uwagę na prostotę obsługi terminala, szybkość transakcji, zintegrowanie z drukarką termiczną, oszczędność miejsca dzięki kompaktowemu rozmiarowi urządzenia; warto wiedzieć, że niektóre terminale stacjonarne pozwalają dostarczać inne usługi, np. kupony rabatowe czy też programy lojalnościowe;
  • terminale mobilne – przenośne urządzenie, które sprawdza się we wszystkich tych przypadkach, gdzie płatność nie jest dokonywana przy kasie, ale np. stoliku restauracyjnym, czy u przemieszczającego się po mieście kuriera, dostawcy jedzenia na dowóz; urządzenie takie musi być jeszcze bardziej trwałe, odporne na ewentualne uderzenia, ale i zapewniające odpowiedni poziom bezpieczeństwa danych; ważnym rozwiązaniem jest np. certyfikowany przez PCI zewnętrzny PIN Pad dla bezpiecznego wprowadzania kodu PIN; zgodność ze standardami bezpieczeństwa PCI PTS 3.0; nie bez znaczenia będzie także zapewniająca wysoką jakość sygnału GPRS wydajna antena.

Dodatkowo, wielu producentów i sprzedawców terminali oferuje pomoc przy dopełnieniu wszystkich formalności związanych z instalacją terminala płatniczego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *