Testy penetracyjne w firmie- kiedy wykonać?

Obecnie coraz częściej słyszymy o przeróżnych zagrożeniach, czyhających na nas w sieci. A ponieważ obecnie coraz to większą część danych przechowujemy właśnie radośnie tak po prostu w komputerze, musimy nauczyć się odpowiednio je chronić.

Testy penetracyjne – doskonałe możliwości

W tym zakresie coraz to większą popularnością cieszą się różnego rodzaju testy penetracyjne. Na czym one polegają? Otóż są to testy umożliwiające nam wykonanie kontrolowanego ataku hakerskiego na nasz system i dzięki temu ocenę, czy rzeczywiście wszystkie zapory mamy sprawne i czy nie ma przypadkiem żadnych luk.

Sprawna administracja serwerami a testy penetracyjne

Dlatego też zadaniem każdego administratora serwerami czy to zewnętrznej firmy zatrudnionej w tym celu jest regularne wykonywanie testów penetracyjnych. Dlaczego regularne? Nie miejmy złudzeń – to że jednego dnia nasz system ochronny był wystarczający, nie oznacza zupełnie tego, że pół roku później hakerzy już wiedzą jak obejść po kryjomu tego typu zapory. Dlatego też zalecane jest wykonywanie co najmniej raz na pół roku testów penetracyjnych. Najlepiej robić je częściej.

Zarządzanie sieciami i sytuacje szczególne

W pewnych szczególnych wypadkach warto przymierzyć się nieco wcześniej do wykonania testów penetracyjnych. Mowa tu przede wszystkim o sytuacjach, w których – przenosimy siedzibę firmy, zatrudniamy dużą ilość nowych osób, zmieniamy programy i systemy, na których pracujemy, dokonujemy zmian w programach antywirusowych, czy też po audytach bezpieczeństwa.

https://zdalnyadmin.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *