Trendy w malowaniu domu

Aranżacja wnętrz to dziedzina, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród osób będących na etapie wykańczania swojego domu. Wiele osób woli jednak samodzielnie zaplanować wygląd swoich czterech ścian, a jeśli do tego posiada odpowiednie wyczucie estetyki, efekt może być naprawdę rewelacyjny. Zanim jednak podejmiemy się samodzielnej aranżacji naszego domu, warto poznać aktualne trendy w malowaniu, co z pewnością ułatwi nam podjęcie pewnych decyzji.

Trendy w malowaniu wnętrz

W tym roku projektanci wnętrz stawiają na kolorystykę uspokajającą i „przestrzenną”, która stanowi neutralną bazę dla bardziej wyrazistych dodatków. Modne więc będą wszelkie odcienie złamanej bieli, beżu, błękitu, które jedynie w bardzo subtelny sposób zaznaczają swoją obecność. W tym sezonie szarości zastępowane są barwami ziemi, przypominającymi piasek lub glinę, a więc na pierwszy rzut oka dającymi wrażenie…brudu. Jednak w połączeniu z odpowiednią aranżacją i dodatkami kolor ten okazuje się być bardzo estetycznym tłem.

Osoby, które stawiają na wyrazistość w swoich wnętrzach, mogą z powodzeniem wybrać kolor pomarańczowy, granatowy, żółty, zielony czy niebieski w mocnej, soczystej odsłonie. Tego rodzaju kolorystyka będzie pasowała do dużych wnętrz, w których ciemniejsza barwa ścian nie wpłynie w tak dużym stopniu na efekt zmniejszenia optycznego pomieszczenia.

Możemy również z powodzeniem postawić na wielokolorowość. Świetnym pomysłem jest pomalowanie jednej ściany w pomieszczeniu na mocniejszy, kontrastowy kolor, co sprawi, że dana przestrzeń zostanie symbolicznie wyizolowana od reszty. Taki zabieg doskonale sprawdzi się wówczas, gdy będziemy chcieli podzielić duże pomieszczenie na strefy, na przykład pracy, odpoczynku czy rozrywki.

Trendy w malowaniu na zewnątrz

Jeśli chodzi o malowanie ścian na zewnątrz, trendy są nieco mniej ekspresyjne niż w przypadku wnętrz, gdyż kolor elewacji zwykle wybieramy na lata. Najwygodniejsze i najbardziej praktyczne są wszelkiego rodzaju odcienie bieli, które będą pasowały do każdego koloru ram okiennych czy dachówki. Coraz częściej wybiera się natomiast kolor szary i grafit, który będzie świetnie współgrał z nowoczesnym designem. Kolor ten ma jednak bardzo praktyczna cechę, a mianowicie: nie widać na nim tak bardzo brudu i kurzu, jak w przypadku jasnych elewacji. Będzie to zatem dobre rozwiązanie w przypadku domów, które znajdują się w pobliżu ulic o dużym natężeniu ruchu, gdzie zanieczyszczenia bardzo szybko osadzają się na elewacjach.

Coraz więcej osób decyduje się jednak na bardziej wyraziste kolory na zewnątrz swoich domów. Modne są na przykład odcienie niebieskiego, nawiązujące do stylu marokańskiego, a także beże, głęboka zieleń czy nawet czerwień w różnych odmianach.

Chcesz zlecić malowanie swojego domu profesjonaliście? O tym pamiętaj!

Malowanie zarówno wnętrza, jak i elewacji domu warto zleci specjalistom, nawet, jeśli wydaje nam się, że możemy poradzić sobie z tym zadaniem samodzielnie. Wbrew pozorom to praca, która wymaga dużego doświadczenia oraz precyzji, dzięki czemu efekt końcowy będzie nas w pełni zadowalał. Zlecając danej firmie usługi malarskie warto już na wstępie ustalić nasze oczekiwania oraz kwestie tego, jaki ma być efekt końcowy.

Przemyślany kolor wnętrza czy elewacji będzie nam służył na lata i sprawi, że w naszym domu będziemy czuć się komfortowo i przytulnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *