Wynajem kampera krok po kroku

Wynajem kamperów jest sprawą dość prostą. Należy tylko wybrać odpowiednią i kompetentną wypożyczalnię tego rodzaju pojazdów i zdecydować się, ile jesteśmy w stanie wydać na kamper oraz jak długo zamierzamy z niego korzystać. Zasadniczo wynajem kamperów polega na realizacji trzech podstawowych kroków.

Rezerwacja wstępna i przygotowanie dokumentów

Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniego pojazdu wraz z jego dodatkami . Gdy już się to wykona, należy dokonać rezerwacji. Wymagania konieczne do wynajmu kampera to wiek co najmniej 26 lat oraz posiadanie prawa jazdy kategorii B przez okres minimalnie trzech lat .

Następnym etapem jest wpłacenie zaliczki w wysokości 30% ceny całego wypożyczenia . Jest to równoznaczne z zawarciem umowy najmu. Taka zaliczka musi być wpłacona w przeciągu dwóch dni. W przypadku przekroczenia tego okresu rezerwacja zostaje anulowana. Konieczne jest również wpłacenie kaucji, która później zostanie zwrócona w całości, o ile nie dojdzie do żadnych uszkodzeń sprzętu.

Odbiór kampera

Odbiór kampera jest poprzedzony przeszkoleniem z obsługi pojazdu. Samochód otrzymywany jest z pełnym bakiem i uzupełnionymi wszelkimi płynami niezbędnymi do jego prawidłowego funkcjonowania . Ponadto wypożyczający otrzymuje pakiet kluczyków i komplet dokumentów.

Oddanie kampera wypożyczalni

Powrót powinien nastąpić we wcześniej ustalonym terminie. Kamper ma być czysty, zbiornik paliwa uzupełniony, kaseta WC oraz zbiorniki wody czystej i brudnej opróżnione. W przypadku, gdy któraś z tych zasad nie zostanie spełniona koszty ponosi wypożyczający.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *